Нардеп Пономарьов від ОПЗЖ отримав підозру у держзраді

Нардеп Пономарьов від ОПЗЖ отримав підозру у держзраді

Нардеп Олександр Пономарьов з ОПЗЖ отримав повідомлення про держзраду
Фото: СБУ

За матеріалами СБУ і ДБР підозру у державній зраді отримав чинний народний депутат України від забороненої проросійської партії ОПЗЖ, повідомила 24 липня пресслужба СБУ. У відомстві не назвали прізвища нардепа, однак Схеми з'ясували, що йдеться про народного депутата від забороненої ОПЗЖ Олександра Пономарьова.

“Встановлено, що під час повномасштабного вторгнення РФ цей депутат, перебуваючи на тимчасово окупованій території Запорізької області, добровільно пішов на співпрацю з агресором.Зокрема, перереєстрував підконтрольні йому підприємства за російським законодавством, відкрив рахунки у місцевих “філіях” банківських установ РФ, а також організував виробництво матеріальних цінностей та їх передачу російським окупаційним військам”, — повідомили в СБУ.

За наявною інформацією, заводи депутата постачали паливно-мастильні матеріали для військової техніки РФ і надавали техніку для облаштування російських фортифікаційних споруд.

“Коли ж народний депутат виїхав до Києва, то продовжив координувати підприємства, які допомагають ворогу у війні проти України”, — зазначили в СБУ.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили електронні носії з доказами діяльності нардепа на користь РФ.

Наразі вирішується питання щодо обрання фігуранту запобіжного заходу. Триває досудове розслідування. Депутату загрожує до 15 років тюрми.

Заходи проводилися за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Наприкінці грудня 2021 року журналісти "Схем" повідомили, що отримали підтвердження, що нардеп Пономарьов має російський паспорт.

Що відомо про заборону ОПЗЖ

20 березня 2022 року Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.

28 березня 2022 року Верховна рада отримала закон проекту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності.

12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту. Пізніше Віктора Медведчука обміняли на українських полонених із "Азовсталі".

14 квітня 2022 року на засіданні Верховної ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.

21 квітня 2022 року у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.

3 травня 2022 року депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".

15 вересня 2022 року Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства. Проросійська партія була заснована в 2018 році, більшість її учасників були колишніми членами "Партії регіонів".

Що відомо про позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ

Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" підіймається ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.

Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда".

29 січня народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції ОПЗЖ, написали заяви на складання мандатів народних депутатів.

6 лютого Рада достроково позбавила повноважень нардепа від ОПЗЖ Ігоря Абрамовича.

На початок