Перейти до основного змісту
Чи проголосують депутати за відставку міністра культури Ткаченка

Чи проголосують депутати за відставку міністра культури Ткаченка

Олександр Ткаченко, відставка
. Олександр Ткаченко. Фото: УНІАН

Верховна рада, найімовірніше, проголосує за відставку міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Про це представники різних фракцій розповіли в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Так, народна депутатка з фракції “Слуга Народу”, представниця комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук прогнозує, що буде достатня кількість голосів за відставку Ткаченка.

“Особисто я ще не визначилася. І вважаю, що відставка міністра і непризначення хоча би релевантно сильної кандидатури одночасно означатиме неминуче зменшення фінансування на культуру”, — сказала Кравчук.

Вона пояснила, що зараз буде починатися бюджетний процес, коли міністерства подають всі свої дані. Якщо зараз буде в.о. міністра, то, вочевидь, ця людина не зможе повноцінно захистити бюджет на культуру.

“Нефінансування культури закінчиться тим, що ми доб’ємо музеї, бібліотеки, театри, які залишилися. До речі, доб’ємо і Суспільне, бо воно у фінансуванні Мінкульту”, — сказала депутатка.

За її словами, на сферу культури та інформаційної політики йде 0,3% від усіх бюджетних видатків.

“Це гроші, які ми позичаємо або нам дають країни, щоб підтримати наш бюджет. Ми їх не можемо витратити на дрони, кулі — це заборонено угодами з ЄС та МВФ”, — сказала Кравчук.

В’ятрович: відставка Ткаченка не має спровокувати зупинку фінансування культури

Народний депутат із фракції “Європейської Солідарності”, представник комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Володимир В’ятрович сказав, що не задоволений роботою міністра культури.

“Ми як опозиційна фракція не підтримуємо будь-які кадрові призначення в цьому уряді, тому шо впевнені, що відповідальність за кадрову політику має нести більшість, партія влади. Я особисто не задоволений роботою міністра культури Ткаченка, вважаю, що ним було зроблено дуже багато неправильних речей за час перебування на посаді”, — сказав депутат.

За його словами, бракувало уваги і суспільства, і влади до питань культури, і значна частина вини в цьому Ткаченка. Водночас В’ятрович згоден, що категорично неправильно було би, щоб ця відставка спровокувала якісь тези про те, що культуру не варто зараз підтримувати, фінансувати, тому що маємо війну.

“Впевнений, що культура — наш другий оборонний вал після ЗСУ. І так само, як ми абсолютну більшість наших ресурсів спрямовуємо на ЗСУ, так само маємо дбати про те, що і культура під час війни має фінансуватися. В цій війні ми захищаємо свою унікальність як українці, і вона проявляється саме в культурі”, — сказав нардеп.

Він додав, що дуже сподівається, що ця відставка не потягне за собою обвалу фінансувань дуже важливих для галузі культури.

Що відомо про звільнення Ткаченка

21 липня голова Верховної ради Руслан Стефанчук повідомив, що до парламенту надійшла заява про відставку від міністра культури Олександра Ткаченка.

20 липня президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні заявив, що попросив прем'єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. За словами Зеленського, він мав розмову з очільником Уряду Денисом Шмигалем, у якій наголосив на бюджетних видатках.

Після цього міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченкозаявив, що написав заяву про відставку. Ткаченко також додав, що це сталося до вечірнього звернення Зеленського.

Раніше стало відомо, що Мінкульт станом на 19 липня уклав договори на понад 150 млн гривень на зйомки 53-х фільмів та серіалів, які зокрема планують транслювати на державному телеканалі "Дом". Серед них — серіал "СМТ Ігнулець" за 33 мільйони гривень від компанії, якою володіє телеведучий Юрій Горбунов.

Що відомо про Ткаченка на посаді міністра культури

Олександр Ткаченко очолив Міністерство культури та інформаційної політики України 4 червня 2020 року. До цього він був народним депутатом від партії "Слуга Народу" та головою комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики. А перед тим Ткаченко 11 років був гендиректором групи каналів "1+1 Media". За весь час на посаді він неодноразово отримував критику щодо його політики.

У 2021 році Ткаченко вже писав заяву про відставку через, як він казав, рішення Уряду забрати у Мінкульту Держкіно, а також розмір бюджету на культуру на 2022 рік. Утім, тоді він переговорив із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і звільнення не сталося.

7 березня 2023 року активіст Юрій Шиян створив петицію, де закликав премʼєр-міністра Шмигаля звільнити з посади Ткаченка у зв’язку "з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків".

Однак 19 червня зʼявилась відповідь від Дениса Шмигаля, де той повідомив, що не бачить підстав для такого кроку.

Прем’єр зазначив, що зі змісту петиції "неможливо встановити факти та обставини, які давали б чіткі підстави" для того, щоб глава уряду запропонував Верховній Раді звільнити Ткаченка.

Також Мінкульт станом на 19 липня уклав договори на понад 150 млн гривень на зйомки 53-х фільмів та серіалів, які зокрема планують транслювати на державному телеканалі "Дом".

У Мінкульті зазначили, що відродження серіального кіновиробництва під час війни — питання національної інформаційної та культурної безпеки. У відомстві також зазначили, що Україна має запропонувати глядачеві якісні серіали та фільми, інакше масовий глядач знайде їм заміну — і це буде переважно російський продукт.

Топ дня

Вибір редакції

На початок