"Це — пострадянщина": Ткаченко закликає до відмови від почесних звань для діячів мистецтв

"Це — пострадянщина": Ткаченко закликає до відмови від почесних звань для діячів мистецтв

Ексклюзивно
"Це — пострадянщина": Ткаченко закликає до відмови від почесних звань для діячів мистецтв
Фото: УНІАН

У Верховній раді зареєстровані законопроєкти, які регулюють механізми позбавлення звань "народний артист" та "заслужений діяч мистецтв", що в перспективі мало б призвести до повної відмови від таких звань.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Механізм нагородження "заслуженими" та "народними" (діячів мистецтв — ред.) існував, а позбавлення цих звань не існувало. Так само, як і орденів. Наразі зареєстровано два законопроєкти — один від уряду, один від депутатів, які дозволяють в той чи інший спосіб: або через санкції РНБО, або за іншими ознаками позбавляти їх цих звань", — зазначив він.

Міністр висловив сподівання, що ці ініціативи призведуть до загальної відмови від таких звань.

"Тому я дуже сподіваюсь, що це стане процесом стосовно загальної відмови від цих звань, бо це — пострадянщина. Якщо є люди, які реально роблять внесок в культуру, їх нагороджують орденами, медалями. Це зрозуміла історія. А всі ці "заслужені" і "народні" — це буде перший дзвоник для того, щоб переосмислити, в тому числі, ці поняття", — наголосив він.

При цьому питання збереження привілеїв, які передбачають такі звання, зокрема, доплат до пенсій, залишається відкритим питанням.

"Це — тонка грань, але, якщо ми почнемо для початку позбавлення звань всіляких Повалій, Кіркорова та інших, то, принаймні, ми відкриваємо двері для дискусії для подальшого розуміння того, що означає це звання, наскільки воно релевантне стосовно нашого розуміння сучасної ситуації. Можливо, можуть бути якісь компенсації. Не знаю. давайте спочатку вирішимо перше питання", — зауважив Ткаченко.

За його словами, щонайменше необхідно поглянути на список, затверджений санкціями РНБО.

"Це точно перші в цьому ряду (на позбавлення звань — ред.) Звання "почесних" досить специфічні, якщо мова йде або про рішення громад (почесний житель — ред.) або про рішення приватних інституцій (почесний президент, професор тощо — ред.). Все інше має бути згодом унормовано. Але спочатку вирішимо питання стосовно, так би мовити, негідників", — підсумував міністр.

Що відомо

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

На початок