"Питання здорового глузду". Шмигаль закликав місцеву та центральну владу відкласти всі видатки, які не на часі

"Питання здорового глузду". Шмигаль закликав місцеву та центральну владу відкласти всі видатки, які не на часі

Денис Шмигаль
. Засідання Кабміну. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав керівників місцевої та центральної влади відкласти всі видатки, які сьогодні не на часі. Про це глава уряду сказав на засіданні уряду 21 липня.

“Це питання здорового глузду та розуміння пріоритетів. Ми неодноразово говорили про необхідність залучення позабюджетного партнерського фінансування. Сьогодні весь цивілізований світ нас підтримує, це дає нам можливість реалізовувати реформи та проєкти без бюджетного фінансування”, — сказав Шмигаль.

Він розповів, що уряд виділив на оборонні потреби за перші пів року 2023-го 672 млрд грн. За цей же час абсолютно всі податки громадян та бізнесу склали 600 млрд грн.

“Тобто кожна гривня і кожна копійка, яку громадяни України платять у бюджет, ми одразу направляємо на зарплати військових, техніку, зброю, дрони, боєприпаси та інше забезпечення нашої армії. Тому звертаюсь до керівників місцевої та центральної влади. Всі видатки, які сьогодні не на часі, прошу відкласти”, — сказав глава уряду.

Напередодні президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні заявив, що попросив прем'єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. За словами Зеленського, він мав розмову з очільником Уряду Денисом Шмигалем, у якій наголосив на бюджетних видатках.

Після цього міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що написав заяву про відставку. Ткаченко також додав, що це сталося до вечірнього звернення Зеленського.

Раніше стало відомо, що Мінкульт станом на 19 липня уклав договори на понад 150 млн гривень на зйомки 53-х фільмів та серіалів, які зокрема планують транслювати на державному телеканалі "Дом". Серед них — серіал "СМТ Ігнулець" за 33 мільйони гривень від компанії, якою володіє телеведучий Юрій Горбунов.

На початок