Зеленський попросив уряд розглянути заміну міністра культури Ткаченка

Зеленський попросив уряд розглянути заміну міністра культури Ткаченка

Важливо
Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський попросив прем'єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. Про це Гарант заявив у вечірньому зверненні 20 липня.

За словами Зеленського, він мав розмову з очільником Уряду Денисом Шмигалем, у якій наголосив на бюджетних видатках.

"Я запропонував главі уряду два кроки. Перший: знайти позабюджетні кошти на проекти, які зараз дійсно потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. Другий: попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка", — сказав президент України.

Також Володимир Зеленський звернувся до посадовців місцевої влади.

"Окремо хочу звернутися до всіх представників місцевої влади в нашій країні: люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо та правильно. Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани почекають – спочатку перемога", — сказав Зеленський.

Що відомо про Ткаченка на посаді міністра культури

Олександр Ткаченко очолив Міністерство культури та інформаційної політики України 4 червня 2020 року. До цього він був народним депутатом від партії "Слуга Народу" та головою комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики. А перед тим Ткаченко 11 років був гендиректором групи каналів "1+1 Media". За весь час на посаді він неодноразово отримував критику щодо його політики.

У 2021 році Ткаченко вже писав заяву про відставку через, як він казав, рішення Уряду забрати у Мінкульту Держкіно, а також розмір бюджету на культуру на 2022 рік. Утім, тоді він переговорив із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і звільнення не сталося.

7 березня 2023 року активіст Юрій Шиян створив петицію, де закликав премʼєр-міністра Шмигаля звільнити з посади Ткаченка у зв’язку "з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків".

Однак 19 червня зʼявилась відповідь від Дениса Шмигаля, де той повідомив, що не бачить підстав для такого кроку.

Прем’єр зазначив, що зі змісту петиції "неможливо встановити факти та обставини, які давали б чіткі підстави" для того, щоб глава уряду запропонував Верховній Раді звільнити Ткаченка.

Сам Ткаченко у листі до Секретаріату Кабміну зауважив, що, на його думку, сторона, яка запустила інформаційну кампанію, не змогла надати жодних фактів, які б доводили правдивість звинувачень додавши, що попередня петиція не набрала й 1% необхідних підписів.

Також Ткаченко втрапив у скандал про виділення коштів на кіно. В мережі почали обурюватися щодо виділення 150 млн бюджетних гривень на зйомки 53 українських фільмів, серед яких серіал "СТМ Інгулець" від Юрія Горбунова.

У Мінкульті зазначили, що відродження серіального кіновиробництва під час війни — питання національної інформаційної та культурної безпеки. У відомстві також зазначили, що Україна має запропонувати глядачеві якісні серіали та фільми, інакше масовий глядач знайде їм заміну — і це буде переважно російський продукт.

На початок