Путін був змушений піти на угоду з Пригожиним, щоб "врятувати свою шкуру" — голова МІ6

Путін був змушений піти на угоду з Пригожиним, щоб "врятувати свою шкуру" — голова МІ6

Путін, Пригожин
Євген Пригожин та Володимир Путін. Фото: Associated Press

У президента Росії Володимира Путіна не було іншого вибору, окрім як домовитися із засновником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним, щоб зупинити заколот.

Про це в інтерв'ю Politico заявив голова британської служби зовнішньої розвідки МІ-6 Річард Мур.

За його словами, якщо подивитися на поведінку Путіна у день Заколоту, то Пригожин був "зрадником за сніданком, за вечерею його помилували, а за кілька днів запросили на чай". Мур зазначив, що навіть йому, як голові зовнішньої розвідки важко інтерпретувати "з точки зору того, хто "в грі", а хто — ні".

Голова МІ6 зазначив, що бунт "вагнерівців" не був аж такою несподіванкою, адже Пригожин демонстрував свій настрій, озвучуючи досить жорстко своє невдоволення міністром оборони РФ Сергієм Шойгу і начальником Генштабу ЗС РФ Валерієм Герасимовим.

"Це не стало несподіванкою. Це, я б сказав, реальне свідчення того, що Путін не може стримати наслідки свого вторгнення в Україну в межах її кордонів", — сказав Мур.

За його словами, це нестабільність, спричинена втратами росіян на полі бою.

"Ця “кровотеча” повертається в російську політику і потенційно може дестабілізувати ситуацію. Путін явно перебував під тиском. У вас не може бути групи найманців, які просуваються по автобану в напрямку Москви і наближаються до неї на відстань 125 км, якщо тільки ви не передбачили, що це може статися. Тому я думаю, що він, напевно, відчуває певний тиск", — сказав голова МІ6.

Мур зазначив, що Пригожин був людиною Путіна, повністю створеною ним, і все ж він пішов проти нього.

"І Путін справді не дав відсіч Пригожину. Він уклав угоду, щоб врятувати свою шкуру, використовуючи "хороших офіцерів" лідера Білорусі", — сказав він.

Що відомо про "заколот" Пригожина в Росії

23-24 червня 2023 року у Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Вінанонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту", що передбачає до 20 років увʼязнення.

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Протягом дня “вагнерівці” пройшли Ростов, Воронезьку область. Пригожин заявив, що представники ПВК дійшли до 200 км від Москви.

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот, увечері 24 березня повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Згодом сам Пригожин повідомив, що "вагнерівці" припиняють бунт і прямують до своїх польових таборів у Ростовській області. Кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він поїде в Білорусь, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

26 червня російське медіа "Вёрстка", з посиланням на співрозмовника у лісництві Могилівській області повідомило, що регіоні вже ведеться будівництво військового табору для найманців ПВК "Вагнер". За його словами, таборів буде кілька, один із них розташується недалеко від міста Осиповичі. Це 200 кілометрів від кордону з Україною.

27 червня Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь і заявив, що розраховує, що командири з ПВК "Вагнер", які прибули до Білорусі поділяться бойовим досвідом з білоруськими військовими.

15 липня українські прикордонники зафіксували прибуття до Білорусі підрозділів найманців з ПВК "Вагнер".

На початок