Перейти до основного змісту
Посланник Папи Франциска вирушив до Вашингтону, аби обговорити війну в Україні

Посланник Папи Франциска вирушив до Вашингтону, аби обговорити війну в Україні

Посланник Папи Франциска вирушив до Вашингтону, аби обговорити війну в Україні
Кардинал Маттео Дзуппі, архиєпископ Болоньї та голова Єпископської Конференції Італії. AP

Кардинал Маттео Дзуппі, Архиєпископ Болоньї та Голова Єпископської Конференції Італії з 17 до 19 липня перебуватиме у столиці США Вашингтоні як Посланець Папи Франциска "в контексті місії сприяння мирові в Україні".

Про це повідомляє Vatican News із посиланням на пресслужбу Святого Престолу.

"Візит відбудеться в контексті місії сприяння мирові в Україні та має на меті взаємообмін ідеями та думками щодо трагічної теперішньої ситуації, а також підтримку ініціатив у гуманітарній сфері, спрямованих на полегшення терпінь найбільш постраждалих та уразливих верств населення, особливо дітей", — йдеться у релізі.

Зазначається також, що Кардинала супроводжуватиме представник Державного Секретаріату.

Раніше, 28 червня, кардинал Дзуппі відвідав з візитом Москву. Він, ймовірно, зустрівся з представниками уряду РФ і Російської православної церкви (РПЦ), глава якої патріарх Кирило підтримує війну проти України.

5 і 6 червня Дзуппі перебував у Києві, де зустрівся зокрема з президентом України Володимиром Зеленським і членами ВРЦіРО, а також відвідав Бучу.

Маттео Дзуппі походить зі Спільноти Святого Егідія — римської групи за мир і справедливість, яка в 1992 році уклала угоду, що поклала край громадянській війні в Мозамбіку. Та війна забрала життя близько мільйона людей і близько чотирьох мільйонів стали вимушеними переселенцями.

У 2019 році Папа возвів Дзуппі в сан кардинала, а минулого року він був обраний головою Італійської єпископської конференції.

Як повідомляло видання Vatican News, понтифік доручив кардиналу Маттео Дзуппі "миротворчу місію", пов'язану з війною в Україні. Подробиці місії не розкривалися.

1 травня Папа Римський Франциск заявив, що бере участь у "миротворчій місії", яка має на меті "покласти край конфлікту між Росією та Україною". Він запевнив, що зробить "усе, що в людських силах", щоб повернути українських дітей, депортованих до Росії та возз’єднати родини.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Топ дня

Вибір редакції

На початок