Сербія виділить гуманітарну допомогу Україні для подолання наслідків через підрив Каховської ГЕС

Сербія виділить гуманітарну допомогу Україні для подолання наслідків через підрив Каховської ГЕС

Сербія виділить гуманітарну допомогу Україні для подолання наслідків через підрив Каховської ГЕС
Прапор Сербії. Ілюстративне фото: Getty Images

Сербія надасть Україні гуманітарну допомогу для подолання наслідків знищення греблі Каховської гідроелектростанції. Допомога для України буде надана у вигляді товарів та медикаментів.

Про це повідомляється на сайті уряду Сербії.

Зазначається, що пакет допомоги, зокрема, включає товари та ліки від Республіканської дирекції товарних резервів та товари від Комісаріату у справах біженців та міграції. Також Сербія готова надати тимчасовий притулок українцям, які постраждали внаслідок затоплення на Херсонщині.

Також влада Сербії виділила гроші для організації спортивно-реабілітаційного табору для юнацької та дитячої команд Академії футболу київського "Динамо". Белград покриє витрати на проживання, харчування, навчання та футбольні матчі.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Раніше в "Енергоатомі" повідомляли, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є стабільним, і попри підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається контрольованою.

На Херсонщині встановили місцеперебування 202 жителів області, яких вважали зниклими після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Наразі зниклими безвісти внаслідок підриву дамби все ще вважають 109 людей.

На лівобережжі Херсонської області військові РФ хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву дамби, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.

Станом на 20 червня поліція зареєструвала понад 4000 заяв про пошкодження майна на Херсонщині. Наслідки підтоплення в області долають й досі.

На початок