Енергоатом: "Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС — стабільний"

Енергоатом: "Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС — стабільний"

Важливо
Запорізька АЕС
. Запорізька АЕС. Фото: Associated Press

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є стабільним, повідомили в Енергоатомі зранку 9 червня. Попри підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається стабільною та контрольованою.

“Станом на 08:00 9 червня рівень води у Каховському водосховищі в районі Нікополя становить 11,74 м, а у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС – 16,66 м, і цього цілком достатньо для забезпечення потреб станції”, — йдеться у повідомленні.

В Енергоатомі нагадали, що енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, а тому відтоді активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.

Напередодні голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі з посиланням на інформацію експертів МАГАТЕ, присутніх на ЗАЕС, повідомив, що попри падіння рівня води в Каховському водосховищі нижче за позначку, яка раніше вважалася критичною, з'ясувалося, що Запорізька АЕС все ще може качати з водосховища воду для систем охолодження.

За його словами, станом вечір 8 червня рівень води у водосховищі впав приблизно на 4,1 метра. Для охолодження шести реакторів станції та відпрацьованого палива, станція використовуватиме альтернативні джерела води.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок