"Очевидно, що Україна заслуговує бути в Альянсі": звернення Зеленського напередодні саміту НАТО

"Очевидно, що Україна заслуговує бути в Альянсі": звернення Зеленського напередодні саміту НАТО

"Очевидно, що Україна заслуговує бути в Альянсі": звернення Зеленського напередодні саміту НАТО
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 10 липня, фото: ОПУ

Україна під час саміту НАТО, що відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня, має отримати чіткий сигнал щодо набуття членства в Альянсі після завершення війни.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 10 липня.

"Зараз ще триває робота над вордингом, тобто над конкретними словами такого підтвердження, але ми вже розуміємо факт – Україна буде в Альянсі, ми працюємо над тим, щоб алгоритм набуття членства став максимально ясним та швидким", — наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що саме від України залежить безпекова реальність на східному фланзі НАТО, а український захист — це "саме той елемент формули Європи, який робить її об’єднаною, вільною та в мирі".

Також Зеленський анонсував двосторонні зустрічі різного рівня під час саміту НАТО, під час яких партнери говоритимуть про збільшення військової допомоги для України, зокрема про подальше надання систем ППО та зброї для фронту.

"Звичайно, ми будемо говорити й про інші аспекти захисту життя та нашої спільної безпеки. Я впевнений, що для наших воїнів можуть бути хороші збройні новини з Вільнюса", — підсумував він.

Раніше сьогодні, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що союзники НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ зі шляху України до вступу до альянсу.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок