Вийде нова збірка репортажів від видавництва "Човен": деталі

Вийде нова збірка репортажів від видавництва "Човен": деталі

Вийде нова збірка репортажів від видавництва "Човен": деталі
Facebook

Українське видавництво "Човен" завершує підготовку до друку книжки "Найстрашніші дні мого життя". Вона присвячена резонансним воєнним злочинам Росії в Україні. Команда видавництва анонсувала новинку в себе на Facebook.

Вихід книжки заплановано на серпень 2023 року. Книжка вміщуватиме історії про гучні трагедії першого року повномасштабного вторгнення Росії: обстріли вокзалу в Краматорську й ТЦ "Амстор" в Кременчуці, атаки по центру Чернігова та бомбардування пологового будинку в Маріуполі. А також ітиметься про депортації українських дітей, концтабір у підвалі школи в селі Ягідному, катівні на Херсонщині та Харківщині, окупацію ЧАЕС тощо.

Усі тексти збірки належать журналістам команди The Reckoning Project: Ukraine Testifies ("Свідчить Україна"). Це ініціатива українських і міжнародних медійників, аналітиків та юристів, що документує воєнні злочини. Історії збирали, зокрема, Наталя Гуменюк, Ангеліна Карякіна, Анна Цигима, Пітер Померанцев та низка інших авторів і авторокСейбра Аєрс, Надія Бурдєй, Ірина Лопатіна, Джанін Ді Джованні, Віра Курико-Агієнко, Світлана Ославська, Енн Епплбаум, Олексій Радинський, Олена Ніжельська.

"Попри концентрований біль, тексти цієї збірки перетворюють трагічні спогади на докази, які можуть бути використані у судових процесах", — пишуть у видавництві. Книга вийде у співпраці з Лабораторією журналістики суспільного інтересу та за сприяння Української гельсінської спілки з прав людини.

Інші збірки видавництва "Човен"

"Човен" — видавництво репортажної та документальної літератури, створене 2017 року у Львові з ініціативи ГО "Львівський медіафорум". Інші відомі його збірки репортажів:

  • "Ти наче камінь їла" Войцеха Тохмана — про війну в Боснії та Герцеговині 1992–1995 років, ексгумації після неї та наслідки для цивільних;
  • "Сєверодонецьк. Репортажі з минулого" Світлани Ославської — про прифронтове до повномасштабного вторгнення місто Сєверодонецьк, його архітектуру, минуле та людей;
  • "Війна всюди однакова" Славенки Дракуліч — про війну на Балканах та паралелі з російсько-українською війною з 2014 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок