Перейти до основного змісту
Українка з бомбосховища надихнула Люка Гардінґа на створення книжки про Україну — коментар

Українка з бомбосховища надихнула Люка Гардінґа на створення книжки про Україну — коментар

Українка з бомбосховища надихнула Люка Гардінґа на створення книжки про Україну — коментар
. Люк Гардінґ. Джерело: Twitter

Британський журналіст і письменник Люк Гардінґ презентував у Києві свою книгу "Вторгнення. Кривава війна Росії та боротьба України за виживання" (Invasion: Russia’s Bloody War and Ukraine’s Fight for Survival).

У коментарі Суспільне Культура автор розповів, що його надихнула ситуація в бомбосховищі у перший день бомбардувань Києва.

"Я був в Україні та працював як репортер. Коли восени 2021 року з'явились повідомлення про те, що Росія планує вторгнення, я повернувся назад [...] 24 лютого 2022 року я був у Києві в готелі. Коли почалося бомбардування, ви пам'ятаєте, що всі дуже боялися та був жахливий настрій. Я думав про Україну, про міжнародні відносини. А потім у бомбосховище, у якому я був, прийшла жінка-мати разом із своїми двома малими дітьми. Це була шоста ранку. Вона сіла на стільці. І я зрозумів, що ця жахлива війна насправді не має стосунку до політики, вона торкається людей. Це — людська трагедія, що має масштаби, небачені з 1945 року (кінця Другої світової війни — Ред.). Я подумав, що моя робота полягає у тому, щоби написати про неї, розказати всьому світу про неї. Розповідати не лише великі історії, але й так само історії звичайних людей: жінок, дітей, чоловіків, бабусь та дідусів", — поділився він.

Гардінґ говорить, що хотів, щоби читаючи цю книгу, люди думали про Україну зі співчуттям, емпатією.

Українка з бомбосховища надихнула Люка Гардінґа на створення книжки про Україну — коментар
Колаж Суспільне Культура
"Це не велика битва між нещасливими сусідами: величезною Росією та маленькою Україною. Ця війна про всіх нас. Це не війна в Україні, це — наша війна. Це війна за демократичні цінності. Це війна за цивілізацію, права людини, за право людей спокійно спати уночі та прокидатися у своїх ліжках зранку й не бути вбитими російськими ракетами. Тому я би хотів сказати світу про цю війну, пояснити її. Ну і звичайно, просто написати хорошу книжку" — наголошує журналіст.

За словами Ґардінґа, він працював над книгою, "як маніяк", та міг витратити чотири чи п'ять тижнів у дорозі, відвідуючи Бучу, лінію фронту, Харківську область. Він також бачив, як території звільняють від окупантів.

Після цього письменник повертався та неупинно працював.

"Я брав годин п'ять вільного часу, щоб просто сидіти за своїм столом та писати. Це була форма терапії, і це була форма реваншу, спротиву Росії та пояснення широкої перспективи", — додає автор.

Про книгу Люка Гардінґа "Вторгнення: кривава війна Росії та боротьба України за виживання"

Книжка вийшла у видавництві Faber у 2022 році.

Українською мовою книжка з'явилась у видавництві Vivat у перекладі Ігоря Возняка, вона буде доступна після 10 липня.

На обкладинці книжки використана фотографія українського військового Дмитра "Ореста" Козацького.

Видавці коментують, що це "перша книга репортажів із передової війни в Україні. Це потужний, зворушливий перший нарис історії, написаний відзначеним нагородами журналістом The Guardian".

Книжка вже отримала схвальні відгуки: засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс та український письменник Андрій Курков назвали її обовʼязковою для прочитання й схарактеризували як "блискучу".

Про журналіста Люка Гардінґа

Люк Гардінґ — британський журналіст, іноземний кореспондент The Guardian. Він працював у Росії для The Guardian з 2007 року, доки 5 лютого 2011 року, повернувшись із Великої Британії, не отримав відмову у в'їзді до Росії — його депортували того ж дня.

А у 2022 році Гардінґ опублікував книгу про російське вторгнення в Україну у 2022 році під назвою "Вторгнення", яка охоплює події з лютого по вересень 2022 року і базується на репортажах журналіста з передової.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок