Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці: рік після трагедії

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці: рік після трагедії

Ексклюзивно
Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці: рік після трагедії
Фото колаж Суспільного

Ракетний обстріл торговельного центру "Амстор" у Кременчуці 27 червня 2022 року – найбільший на Полтавщині за кількістю жертв від початку повномасштабної війни. 22 людини загинули, більше сотні отримали поранення, повідомила Суспільному заступниця міського голови Кременчука Ольга Усанова. Як змінилося за рік після трагедії життя тих, хто втратив рідних і кому вдалося вижити, — у матеріалі Суспільного.

Спогади про трагедію мами загиблої в "Амсторі" Тетяни Бригадиренко

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор"
Тетяна Бригадиренко. Фото надані Л.Бригадиренко

Рік тому 22-річна Тетяна Бригадиренко загинула через обстріл торговельного центру "Амстор" у Кременчуці, куди 27 червня влучила російська ракета. Дівчина працювала в магазині мобільних аксесуарів.

"У той день я Танюшу побачила, як вона виходила, як поїла, як нафарбувалась, як одягла нову сукню. Потім перша сирена була, вона мені подзвонила, я кажу: «Доця, ти виходила?». Вона: «Ні, не виходила». Кажу: «Виходь». Потім сидимо, сирена (лунає – ред.) – і бабах вибух. Все затремтіло в нас. Я вискочила, бо вікна в нас великі, вискочила у коридор, почала набирати Таню, виклик ішов, трубку не брав ніхто", — каже мама загиблої в "Амсторі" Тетяни Бригадиренко Людмила Бригадиренко.

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці
Людмила Бригадиренко біля могили доньки. Фото надані Л.Бригадиренко

Після вибуху Людмила відразу побігла до доньки на роботу.

"Не могла добігти . Там дим такий ішов, коли я прийшла, ніхто туди не пускав, вогонь такий", — додала Людмила Бригадиренко.

Тіло Тетяни ідентифікували на четвертий день за ДНК-експертизою.

"Ми пішли у поліцію, а він (слідчий – ред.) фотографії показав, як Танюша (обгоріла – ред.) «Тіло, – каже, – 99, 9% ДНК зійшлося». Вона отак лежить, і ніжка отак зігнута, наче так просто упала і все. Череп знесений тут, верх, все обгоріле", — каже мама загиблої в "Амсторі" Тетяни Бригадиренко.

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці: рік після трагедії
ТЦ "Амстор" у Кременчуці після обстрілу 2022 рік. Фото: Суспільне Полтава

Ракетний обстріл торговельного центру "Амстор" – найбільший удар по Полтавщині від початку повномасштабної війни. Трагедія сталася 27 червня 2022-го року близько 16:00. Того дня російська армія влучила ракетою Х-22. Завали розбирали майже тиждень. Загинуло 22 людей, а більше сотні – травмувалися, розповіла Суспільному заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова. Серед них – Олександр Шулімов. Він працював у магазині побутової техніки.

Спогади Олександра Шулімова про влучання ракети в "Амстор"

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці
Олександр Шулімов, травмований в "Амсторі". Фото надані О.Шулімовим

"Мене скинуло вниз, я ще нічого не усвідомлював, все чорне, все пливе, голова обертом, все шумить, гуде. Я дивлюся, куди мені повзти, в мене всередині паніка. Я бачу в кінці цього тунелю чорного таке, як віконечко сонця, і мізки увімкнулися, я трішки відповз. І я обернувся, і побачив, що я виповз з-під гарячої машини доставки, вона, напевно мене і врятувала, вона взяла всю хвилю на себе. І бачу, що споруда горить, я зрозумів, що це приліт. Я побачив свою ногу, я дуже боюся крові, кросівок злетів, повний носок крові. Я його відкрив, там шматок м’яса бовтався, я його викинув", — каже травмований в "Амсторі" Олександр Шулімов.

Чоловік тиждень був у лікарні, а нині досі проходить реабілітацію.

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці: рік після трагедії
Олександр Шулімов показує ногу, яка травмована. Фото: Суспільне Полтава

"У нозі немає чутливості, вона німа. Добре, що ходжу, нога постійно пухла, на погоду крутить. Відразу був на інвалідному візку, але жінці було важко на третій поверх мене занести, підняти, потім були милиці. У мене баротравма, у мене контузія, вуха закладає. Дуже підвищений тиск став, порушений вестибулярний апарат повністю", — каже травмований в "Амсторі" Олександр Шулімов.

Виплати постраждалим після ракетного обстрілу торговельного центру "Амстор"

"Минулого року родинам загиблих було виплачено по 100 тисяч гривень, тим, хто постраждав унаслідок теракту і проходив стаціонарне лікування у лікарнях – по 25 тисяч гривень. І тим, хто постраждали, але лікувалися амбулаторно – по 10 тисяч гривень. І вже цього року було виділено шістнадцятьом родинам загиблих в "Амсторі" матеріальну допомогу на виготовлення пам’ятників. Це було по 17 тисяч гривень кожній родині", — говорить заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова.

Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці: рік після трагедії
Ракетний обстріл ТЦ "Амстор" у Кременчуці 2022 рік. Фото: Суспільне Полтава

Що відомо про ракетний удар по торговельному центру "Амстор"

27 червня російська армія завдала ракетного удару по торговельному центру у місті Кременчук. Через обстріл ТЦ "Амстор" загинула 21 людина, ще одну вважали зниклою безвісти. 10 квітня 2023-го року зниклу безвісти Ларису Коханівську суд визнав загиблою. Поруч з місцем удару комунальники Кременчука облаштовують сквер пам’яті про загиблих у ТЦ "Амстор".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок