Україна ще не готова до вступу в НАТО: Байден назвав умови

Україна ще не готова до вступу в НАТО: Байден назвав умови

Джо Байден
Президент США Джо Байден. Фото: АР

Президент Сполучених Штатів Джо Байден вважає, що Україна поки що не готова до вступу в НАТО і її членство в Альянсі варто розглядати після закінчення війни. Крім того, Україна має відповідати низці вимог.

Про це він сказав в інтерв'ю CNN.

"Я не думаю, що вона готова до членства в НАТО… Я не думаю, що в Альянсі є одностайність щодо того, чи вводити Україну в сім’ю НАТО зараз, у цей момент, у розпал війни", — сказав президент США.

Байден додав, що прийняття України до НАТО зараз означатиме пряму участь Альянсу у війні з Росією.

Він наголосив, що США та їхні союзники по НАТО продовжуватимуть забезпечувати Україну озброєнням, необхідним для завершення війни з Росією.

"Я думаю, що ми повинні прокласти раціональний шлях, щоб Україна могла отримати право на вступ до НАТО", — сказав Байден.

Президент США зазначив, що перед війною відмовився від вимог Путіна про зобов’язання не приймати Україну, оскільки альянс дотримується "політики відкритих дверей".

Але я вважаю, що передчасно говорити, закликати до голосування зараз, оскільки є інші вимоги, яким потрібно відповідати, включаючи демократизацію та низку інших питань", — сказав він.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок