Івана Мунтяна відсторонили від посади голови Чернівецької облради на ще два місяці

Івана Мунтяна відсторонили від посади голови Чернівецької облради на ще два місяці

Івана Мунтяна відсторонили від посади голови Чернівецької облради на ще два місяці
Слово і Діло

Івана Мунтяна, якого підозрюють у отриманні хабара, відсторонили від посади голови облради до 28 вересня. Його документи для виїзду за кордон надалі зберігатимуть в міграційній службі.

Про це Суспільному Буковини сказала прессекретарка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

Іван Мунтян має утриматись від спілкування зі свідками.

Водночас на фото, які раніше оприлюднила Чернівецька обласна адміністрація видно, що Іван Мунтян зустрічається зі свідками. Зокрема, 16 червня він брав участь у виїздних робочих нарадах з виконувачкою обов'яків голови облради та свідкою Інгою Маковецькою.

22 липня на своїй Facebook-сторінці Мунтян оприлюднив фото із засідання колегії Чернівецької обласної ради, на якій також була Маковецька.

Faceboo-сторінка Івана Мунтяна
Іван Мунтян та Інга Маковецька. Facebook / Іван Мунтян

У коментарі Суспільному Буковини Іван Мунтян сказав, що не порушує рішення суду, бо не спілкується зі свідками. "Те, що я біля них сиджу не означає, що я з ними спілкуюсь", — говорить він.

Що відомо

  • 4 лютого САП повідомила про підозру голові облради Івану Мунтяну. За інформацією НАБУ, він вимагав хабар у підприємця за передачу в оренду комунального санаторію «Брусниця» на 49 років. За інформацією слідства, голова Чернівецької облради у липні 2019 року запропонував одному з підприємців надати 400 тисяч доларів за те, що він посприяє в передачі в оренду оздоровчого комплексу. У період з серпня по жовтень 2019 року голова Чернівецької облради, ймовірно, отримав 180 тисяч доларів.
  • НАБУ оприлюднило відеоматеріали, на яких чоловік, якого слідчі вважають Мунтяном, ймовірно отримує хабар.
  • У коментарі Суспільному Іван Мунтян сказав, що хабар не брав, а підозру називає абсурдом. За його словами, санаторій передали прозоро та через конкурс.
  • 13 лютого Івану Мунтяну обрали запобіжний захід у вигляді застави у понад 10 мільйонів гривень.
  • 17 лютого Іван Мунтян подав апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду. Водночас 18 лютого він вніс за себе заставу.
  • Детективи НАБУ повідомили про підозру і приватному підприємцю, який ймовірно запропонував хабар. Йому також обрали запобіжний захід.
  • 28 лютого Івана Мунтяна відсторонили від посади голови Чернівецької облради. Водночас суд залишив рішення про заставу у понад 10 мільйонів гривень без змін.
  • 27 березня суд продовжив термін розслідування у справі голови Чернівецької обласної ради.
  • 3 квітня Івана Мунтяна ще на два місяці відсторонили від посади голови Чернівецької облради.
  • 1 червня Вищий антикорупційний суд продовжив відсторонення Івана Мунтяна від посади голови облради до 1 серпня.
На початок