Суд продовжив термін розслідування у справі голови Чернівецької обласної ради

Суд продовжив термін розслідування у справі голови Чернівецької обласної ради

Суд продовжив термін розслідування у справі голови Чернівецької обласної ради
24tv

Досудове розслідування у справі про передачу в оренду бальнеологічного санаторію "Брусниця" продовжили на 6 місяців до 4 серпня.

Вищий Антикорупційний суд задовільнив клопотання прокурорів САП, про це Суспільному сказала прес-секретарка ВАКС Олеся Чемерис.

Продовжили розслідування, аби прокурори встигли опитати 20 свідків, встановити анкетні дані юристки бальнеологічного саноторію "Брусниця" та держреєстратора ТОВ "Бальнеологічний санаторій Брусниця" та оглянути документи і речі, які вилучили в голови облради Івана Мунтяна.

За словами прокурора САП, через обмежувальні заходи карантину частину свідків не допитали.

Адвокати голови Чернівецької обласної ради сказали, що у детективів було достатньо часу аби допитати свідків та оглянути речі до карантину.

Як відомо:

  • 4 лютого САП повідомила про підозру голові облради Івану Мунтяну. За інформацією НАБУ, він вимагав хабар у підприємця за передачу в оренду комунального санаторію «Брусниця» на 49 років.
  • За інформацією слідства, голова Чернівецької облради у липні 2019 року запропонував одному з підприємців надати 400 тисяч доларів за те, що він посприяє в передачі в оренду оздоровчого комплексу. У період з серпня по жовтень 2019 року голова Чернівецької облради ймовірно отримав 180 тисяч доларів.
  • НАБУ оприлюднило відеоматеріали, на яких чоловік, якого слідчі вважають Мунтяном, ймовірно отримує хабар.
  • У коментарі Суспільному Іван Мунтян сказав, що хабар не брав, а підозру називає абсурдом. За його словами, санаторій передали прозоро через конкурс.
  • Мунтян відмовився прокоментувати Суспільному відео та аудіозаписи, які оприлюднило НАБУ.
  • 13 лютого Івану Мунтяну обрали запобіжний захід у вигляді застави у понад 10 мільйонів гривень. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд України. Іван Мунтян мав носити електронний браслет та здати на зберігання всі документи для виїзду за кордон. Внести заставу потрібно було протягом 5 днів.
  • 17 лютого Іван Мунтян подав апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду України про заставу понад 10 мільйонів гривень.
  • Детективи НАБУ повідомили про підозру і приватному підприємцю, який ймовірно запропонував хабар. Йому також обрали запобіжний захід.
  • 26 лютого Апеляційна палата суду залишила в силі запобіжний захід у вигляді застави в понад 5 мільйонів гривень приватному підприємцю Юрію Кушніру. Водночас суд не заарештував майже 50 тисяч гривень та 4 тисячі євро, які детективи НАБУ вилучили в нього під час обшуків. На думку суддів, доказів, що саме ці гроші Кушнір міг дати як хабар, не було, сказав прес-секретар апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Вадим Кліщенко.
  • 28 лютого Івана Мунтяна відсторонили від посади голови Чернівецької облради
На початок