200 тисяч для Мунтяна. Кого підозрюють в ймовірному хабарі голові Чернівецької облради

200 тисяч для Мунтяна. Кого підозрюють в ймовірному хабарі голові Чернівецької облради

200 тисяч для Мунтяна. Кого підозрюють в ймовірному хабарі голові Чернівецької облради
Слово і Діло

САП повідомила про підозру голові облради Івану Мунтяну. За інформацією НАБУ, він вимагав хабар у підприємця за передачу в оренду комунального санаторію «Брусниця». Крім того, повідомили про підозру приватному підприємцю, який ймовірно передав хабар.

НАБУ оприлюднило телефонну розмову, в якій, за їхньою версією, Іван Мунтян каже співрозмовнику створити фірму для конкурсу з оренди санаторію «Брусниця», а «фірма має бути співвласницею тієї, що є у Тарашанах».

Кадри з відео НАБУ

Згідно з інформацією на сайті міністерства юстиції, у Тарашанах зареєстрована фірма «Буковинський Хутір». Власницею фірми є Марія Кушнір. Фірма «Буковинський Хутір» є власницею 50% акцій фірми ТОВ «Буковинський оздоровчий комплекс «Брусниця», яке зрештою виграло конкурс на оренду санаторію. Його створили за два дні до нього.

Згідно з документами, які надіслали у відповідь на наш інформаційний запит, ТОВ «Буковинський оздоровчий комплекс «Брусниця» було єдиним підприємством, яке подалось на конкурс з оренди санаторію.

Під час телефонної розмови чоловік, якого НАБУ вважає підприємцем, каже, що «можливо голова обласної ради погодиться на суму 250 тисяч [доларів]».

Кадри з відео НАБУ

У закритій ухвалі Вищого антикорупційного суду, яка опинилась у розпорядженні Суспільного, йдеться про те, що Іван Мунтян сказав Юрію Кушніру дати йому 200 тисяч доларів, тоді Мунтян посприяє передачі в оренду санаторію «Брусниця» на 49 років.

Згідно з цією ухвалою, детективи НАБУ проводили обшуки на робочому місці Юрія Кушніра - на підприємстві «БАТ-ЦЕНТР». Воно розташоване у Чернівцях на вулиці Південно-Кільцевій. За цією ж адресою зареєстрований ТОВ «Буковинський оздоровчий комплекс «Брусниця». Під час обшуку у кабінеті вилучили 64 000 доларів. Представник Юрія Кушніра сказав у суді, що саме ці гроші, зазначені в деклараціях дружини та доньки Юрія Кушніра.

Суспільне звернулося по коментар до голови облради. Він нам відповів: «Ваші журналісти бачили все на власні очі [обшуки в облраді]. Я не знаю більше нічого».

Ми готові надати Івану Мунтяну можливість прокоментувати записи НАБУ та ухвалу суду.

На початок