Компанія Archimatika представила візуалізації відбудови селища Посад-Покровське на Херсонщині за єдиним дизайн-кодом. Про це 28 червня повідомило видання Pragmatika.
Проєкт реалізують у партнерстві з Державним агентством відновлення, своє бачення архітектори вже презентували на зустрічі з мешканцями.
У команді зауважують, що особливістю селища стане єдність архітектурного образу. Проєкт також передбачає збереження автентичного вигляду.

Крім будинку, кожний двір матиме певну кількість блоків господарських приміщень: погрібник, літня кухня, курник, хлів тощо. Крім кількох типів хат, у проєкт заклали різні типи господарських модулів, які кожен власник зможе облаштувати під себе.
Нові будівлі переосмислюватимуть традиційну місцеву архітектуру: будинки матимуть штукатурені фасади, двоскатні чи шатрові дахи, дахи вкриють композитною черепицею. Її архітектори визнали найкращою альтернативою історично притаманній Посад-Покровському керамічній черепиці, яка збереглася з XIX століття.

Також архітектори пропонують відбудовувати домівки з використанням саману – невипаленої цегли із суміші глини, соломи та піску. Для цього хочуть відновити виробництво саманних блоків на місцевому глинищі.
"Це створило б робочі місця й надало б населенню відчуття причетності до відновлення власного села", – розповідає команда.

Відновлення Маріуполя
Раніше Суспільне Культура розповідало, що у межах Львівського урбаністичного форуму (Lviv Urban Forum) архітектори представлять кілька проєктів відбудови Маріуполя.
Один з них представить команда Ro3kvit. Своє бачення майбутнього міста вони вмістили в книгу "Бачення Маріуполя: найсхідніші ворота Європи" (A Vision for Mariupol: The Easternmost Gateway of Europe), яка має вийти у липні 2023 року.
"Натхненні вірою та рішучістю українського народу до відбудови, автори об'єднують зусилля з переселенцями, щоб уявити динамічне майбутнє Маріуполя, яке почнеться в день, коли підніметься український прапор", — йдеться в анотації до книжки.

Команда проєкту "Ре: Маріуполь" також поділиться баченням майбутньої відбудови міста.
"Маріуполь отримав шанс на повне перезавантаження та оновлення через жахливі руйнування війни. Пам’ятаючи про ціну, покладену за його оборону, а у майбутньому і деокупацію, ми закладаємо цінність людського життя в основу нового міста", — зазначає команда.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]