NASA розпочало імітовану "місію на Марс" за участю чотирьох астронавтів

NASA розпочало імітовану "місію на Марс" за участю чотирьох астронавтів

Марс і Земля
Марс і Земля. Ілюстративне фото: Getty Images

Космічне агентство NASA розпочало імітовану "марсіанську" місію під назвою CHAPEA. Це річний експеримент, у рамках якого відтворюється життя групи астронавтів на Марсі.

Про це повідомляє Space.com.

Зазначається, що участь у ньому взяли астронавти-добровольці Келлі Хестон, Росс Брокуелл, Натан Джонс і Анка Селаріу.

Ця команда добровольців отримала завдання прожити 12 місяців на "марсіанській базі", яку спеціально побудували в Космічному центрі імені Ліндона Джонсона. Ця база, що займає близько 160 квадратних метрів, була створена за допомогою технології 3D-друку.

Учасники експерименту постійно перебувають під наглядом вчених. Вони будуть здійснювати періодичні виїзди "на поверхню Марса", виходячи за межі бази. Зазначається, що для цього їм доведеться надягати скафандри.

Вони будуть харчуватися сублімованою їжею, але зможуть користуватися звичайним туалетом, адже на Марсі він повинен бути влаштований інакше через нижчу гравітацію.

Також їм доведеться долати аварійні ситуації, причому зв’язок з "Землею" буде здійснюватися з тією ж затримкою, яка існує на Марсі. Проте учасникам експерименту дозволили залишити земний, а не марсіанський час: доба все ще складає 24 години.

"Для мене це справді захоплива подія, тому що одна з тих речей, яка відрізняється від деяких наших попередніх аналогів у NASA, а саме, що люди будуть ізольовані як екіпаж протягом 378 днів", — керівниця Лабораторії поведінкового здоров'я в Космічному центрі Ліндона Джонсона NASA Сюзанна Белл.

На початок