Вперше за 50 років: космічний апарат NASA долетів до Місяця

Вперше за 50 років: космічний апарат NASA долетів до Місяця

Вперше за 50 років: космічний апарат NASA долетів до Місяця
Фото: з сайту NASA

Космічний апарат Orion, який американське космічне агентство NASA 16 листопада відправило на Місяць в рамках місії Artemis I, облетів Місяць і наблизився до нього на відстань 128 км. Про це повідомили у NASA.

“Orion успішно здійснив обліт із двигуном о 7:44 ранку, щоб прискорити космічний корабель, використати силу гравітації Місяця та направити Оріон на віддалену ретроградну орбіту за Місяцем. Під час маневру Оріон максимально наблизився до Місяця, пролетівши приблизно на 81 милю над поверхнею Місяця”, — йдеться у повідомленні.

Космічний апарат та його три тестові муляжі перебували на зворотному боці Місяця. У результаті диспетчери польоту у Х’юстоні в США зіткнулися з півгодинним відключенням зв’язку, тобто вони не знали, чи був успішним запуск критичного двигуна, доки капсула не вийшла з-за Місяця, пише Sky News.

Коли корабель вийшов з-за Місяця, бортові камери надіслали зображення Землі — блакитну крапку на чорному фоні. Планується, що у п’ятницю, 25 листопада, ще один запущений двигун виведе зонд на цю орбіту.

Космічний апарат NASA проведе близько тижня на орбіті Місяця, перш ніж повернутися на Землю. Його приземлення в Тихому океані заплановане на 11 грудня. Orion досяг Місяця, і це сталося вперше після того, як програма Apollo виконала це завдання 50 років тому. Кінцевою метою місії Artemis I є повернення людини на Місяць.

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Телескоп Hubble показав "жовто-блакитну" галактику у сузір’ї Індіанець

На початок