Телескоп Вебб виявив дві найдавніші і найдальші галактики

Телескоп Вебб виявив дві найдавніші і найдальші галактики

Телескоп Вебб виявив дві найдавніші і найдальші галактики
NASA Webb Telescope / Twitter

Дослідники за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope) знайшли дві надзвичайно яскраві  галактики із раннього Всесвіту — вони можуть кардинально змінити наші знання про найперші зірки. Про це повідомляє NASA.

Ці галактики з’явились приблизно через 450 і 350 мільйонів років після Великого вибуху (з червоним зміщенням приблизно 10,5 і 12,5 відповідно), і майбутні спектроскопічні вимірювання Вебба допоможуть підтвердити це.

"Вік Всесвіту 13,8 мільярдів років. Ми озираємося на 98 відсотків усього часу, щоб побачити таку галактику", — сказав Гарт Іллінгворт, астроном з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі, який допоміг зародити ідею телескопа Webb у 1980-х роках.

Він додав: "Я цілком сподіваюся, що ми знайдемо ще більш віддалені галактики".

Як повідомляє WP, астрономи кажуть, що ці далекі галактики виглядають дуже червоними. Це тому, що вони так далеко й рухаються так швидко, що довжини хвиль світла розтягуються Всесвітом. Однак усередині самих галактик вигляд зовсім інший.

За словами Іллінгворта, розмір цих далеких галактик становить двадцяту частину розміру Чумацького Шляху.

Такі віддалені галактики складаються здебільшого з водню та гелію, але містять меншу кількість інших елементів. Відсутність елементів - ознака молодості. На розвиток елементів, які існують сьогодні, були потрібні сотні мільйонів років.

Зірки в цих ранніх галактиках також у мільйон разів яскравіші за наше Сонце.

Що відомо

  • 25 грудня 2021 року NASA успішно запустило телескоп James Webb у космос. Він є найпотужнішим з усіх апаратів цього класу та має стати наступником телескопа Hubble.
  • Очікується, що він працюватиме протягом 5-10 років та перебуватиме на гало-орбіті біля другої точки Лагранжа у системі Сонце – Земля. James Webb проводитиме дослідження космосу для пошуку причин формування Всесвіту та ознак потенційного життя на тисячах екзопланет, виявлених вченими. Апарат працює на принципі інфрачервоного випромінювання, що дає змогу дослідити об’єкти зі слабким освітленням, а також віддалені планети та зірки, які не могла відстежити оптика Hubble. Очікується, що перші дані, отримані телескопом, почнуть надходити Землю менш ніж через пів року.
  • 24 січня космічний телескоп NASA “Джеймс Вебб” прибув на своє гравітаційне місце на орбіті навколо Сонця.
  • Національне аерокосмічне агентство США вирішило відкласти висадку на Місяць щонайменше до 2025 року через недостатнє фінансування.
  • Марсохід NASA виявив на Марсі аміак і бензойну кислоту.

Читайте також

"Стовпи творіння". NASA оприлюднила нові фото космічного телескопа James Webb

У NASA показали різницю між знімками телескопів Webb і Hubble

На початок