Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування

Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування

Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування
Суспільне Полтава

Понад 1600 людей узяли участь у голосуванні за перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві. Підтримати варіанти можна було протягом двох тижнів, розповіла Суспільному фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

Вулицю Маршала Бірюзова у Полтаві мають перейменувати, бо вона підпадає під закон про декомунізацію. Голосування за нові назви тривало з 1 до 14 червня на електронній платформі "E-dem", на вибір було п’ять варіантів.

"В опитуванні взяли участь 1 647 полтавців. Найбільшу кількість голосів полтавці віддали за назву вулиці Решетилівська. Це становить 873 голоси. На другому місці була обрана назва на честь загиблого воїна Дмитра Пругла, який боронив нашу землю з 2014-го року. Найменшу кількість голосів набрав варіант Олега Ольжича", – розповіла Суспільному фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування
Варіанти нових назв для вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві. Суспільне Полтава

Вулиця у Полтаві названа на честь радянського військового Сергія Бірюзова. Він був начальником Генштабу Збройних сил СРСР, а також членом центрального комітету компартії. Із 1939-го до 1941-го жив у Полтаві.

Раніше вулиця мала назву Решетилівська, розповіла завідувачка історичного відділу Полтавського краєзнавчого музею Ганна Барська.

"Якщо перейменувати цю вулицю, то потрібно перейменувати на героя, який захищав нашу країну. Думаю, що це буде найсправедливіша назва вулиці. Думаю, що Дмитра Пругла, це найкраще. Не Решетилівська, не ще якась. Решетилівська має бути у Решетилівці", – розказала жителька Полтави Лариса Філіп.

Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування
Вулиця Маршала Бірюзова у Полтаві. Суспільне Полтава

Полтавка Валентина Малишко перейменування вулиці Маршала Бірюзова, каже, підтримує:

"Я б хотіла, щоб її перейменували не на чиєсь прізвище, а лишити початкову вулицю, до прикладу, Решетилівська. Тому що, до прикладу, перейменують на чиєсь прізвище, прийде інше покоління і почнуть знову перейменовувати. А Решетилівська – це нейтральна назва вулиці була б".

Вулицю Маршала Бірюзова на голосування виносили вдруге. Вперше перейменування відтермінували через звернення дружини загиблого воїна Дмитра Пругла щодо фальсифікації під час голосування, повідомляв раніше Суспільному заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування
Біля таблички з назвою вулиці Маршала Бірюзова зробили напис про перейменування на честь воїна Дмитра Пругла. Суспільне Полтава

Втручання у голосування також були і цього разу, вважає дружина полеглого воїна Катерина Пругло:

"Цього разу ми зафіксували момент втручання і в електронну систему. Тобто електронна система за три дні до того, як мало завершитися голосування, показувала, що залишився один день. Через деякий час вона знову показувала, що залишилося знову три дні, але у понеділок зранку нам показувало, що час вийшов. І люди, наші знайомі, які намагалися проголосувати за Діму, вони вже не могли цього зробити. Коли знову система оновилася і почало показувати, що залишилося ще два дні, Решетилівська почала активно набирати голоси при тому, що наші знайомі казали, що коли голосували за Діму, не приймала система за нього голоси".

Перейменування вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві: як минуло повторне голосування
Дружина полеглого воїна Катерина Пругло. Суспільне Полтава

Щодо цього Катерина Пругло звернулася до поліції та прокуратури. Фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова розповіла:

"Справді, у нас були на платформі електронній "E-dem" технічні збої. Дякуючи, що завчасно нас повідомили про це, як мешканці, які хотіли проголосувати, і ми побачили у системі збої, ми швидко поправили ситуацію ".

За словами Анни Воробйової, результати голосування має розглянути робоча група, а остаточно затвердять на сесії Полтавської міської ради.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не могли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради. 10 березня 2023-го топоніми першої черги перейменували.
  • 17 січня 2023-го у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування. Опитування за зміну топонімів почали 15 березня і завершили 29 березня 2023-го, а затвердили нові назви 19 травня 2023-го.
  • 17 квітня розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць третьої черги. А розгляд пропозицій почали 30 травня 2023-го.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок