У Полтаві затвердили назви для вулиць, які потрапили у другу чергу переменування

У Полтаві затвердили назви для вулиць, які потрапили у другу чергу переменування

У Полтаві затвердили назви для вулиць, які потрапили у другу чергу переменування
Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді змінили назви для майже сотні вулиць. Це ті, які належать до другої черги перейменування. Таке рішення 19 травня ухвалили під час сесії міської ради. Його підтримали 29 із 31 присутніх депутатів.

Ватутіна – одна із майже сотні вулиць у Полтаві, для якої 19 травня затвердили нову назву. Її перейменували на Української Повстанської Армії.

"Якщо генерал Ватутін, він був у свій час проти українського народу. То, власне, не потрібно залишати назву цієї вулиці на честь нього. Брала я участь у голосуванні по перейменуванню деяких вулиць. Мабуть, і цієї також, бо я проживаю на вулиці Ватутіна", - говорить полтавка Юлія Басова.

Під час сесії Полтавської міськради затвердили нові назви для 95 вулиць, які стосувалися російських чи радянських військових діячів, героїв війн, політиків чи подій. Вони входили до другої черги перейменувань. За це проголосували 29 із 31 присутнього депутата.

У Полтаві затвердили назви для вулиць, які потрапили у другу чергу переменування
Вулиця Ватутіна в Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Процедура проходила наступним чином: робочою групою були відібрані топоніми, які потребують перейменування, згідно з Закону України «Про декомунізацію». Потім був збір пропозицій від мешканців, які надавали свої пропозиції, як перейменувати ці вулиці. Робочою групою було це опрацьовано. Потім було голосування на платформі «E-Dem»", - пояснює заступник директора підприємства «Інститут розвитку міста» Олексій Довгаль.

Вулицю Зигіна переназвали на честь загиблого під час повномасштабної війни капітана Володимира Кісельова. Підтримує таку ідею полтавка Марина.

"Брала участь в опитуванні. Не бачу в цьому нічого такого, проти чого люди можуть голосувати проти. Враховуючи ті події, які відбуваються в нашій державі, – це необхідно, я вважаю", - каже полтавка Марина.

У Полтаві затвердили назви для вулиць, які потрапили у другу чергу переменування
Каштанова алея та пам'ятник Зигіну. Суспільне Полтава

"Преклоняюся перед героями, але перейменовувати вулиці я проти. Візьміть іншу вулицю, яка не має такого великого значення. А він же ж (Зигін – ред.) теж захищав. Може б, нас взагалі і не було. Не було б нас, якби ту війну (Другу світову – ред.) не виграли б. Не повинно так бути. До всіх захисників батьківщини треба ставитись з повагою", - говорить полтавка Валентина.

Під час сесії до питання перейменування другої черги вносили правки. Кілька вулиць поки не змінюватимуть назв через доопрацювання, каже секретар міської ради Андрій Карпов.

"Прибрали вулицю Спартака, тому що є петиція, і один з депутатів попросив допрацювати по цьому питанню. І вулицю Фон Гарнієра теж прибрали, тому що є питання з приводу неї – розібратися", - каже секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Також поки залишили стару назву для вулиці, названої на честь колишнього міського голови Полтави Анатолія Кукоби. Для неї під час голосування обрали нову назву Подільська. Та через звернення місцевих, які проти цього, це питання відтермінували. Під час сесії 19 травня внесли пропозицію змінити її назву на Подільську, яку обрали під час голосування полтавці, однак депутати не підтримали цю правку.

Нагадаємо, депутати Полтавської міськради затвердили першу чергу топонімів 10 березня цього року.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не могли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування.
  • 10 березня у Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги.
  • Голосування за зміну топонімів другої черги у громаді почали 15 і завершили 29 березня.
  • 17 квітня розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць третьої черги
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок