У Полтаві почали розглядати пропозиції щодо перейменування топонімів третьої черги

У Полтаві почали розглядати пропозиції щодо перейменування топонімів третьої черги

У Полтаві почали розглядати пропозиції щодо перейменування топонімів третьої черги
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві робоча група з питань перейменування почала розглядати пропозиції до зміни назв топонімів третьої черги. Це ті, які названі на честь російських та радянських митців і науковців, розповів голова робочої групи з питань перейменування Валерій Пархоменко. До 65 топонімів, за його словами, подали п’ять тисяч пропозицій нових назв.

Провулок Бєлінського у центрі Полтави – у третій черзі на перейменування. Сюди належать топоніми, які названі на честь російських та радянських митців і науковців.

"Пан Бєлінський, наскільки я знаю, – це російський літературний критик, Тому я відношусь позитивно – треба перейменовувати. Треба позбавлятись всієї російської, радянської спадщини", — каже житель Полтави Сергій Фомін.

У Полтаві почали розглядати пропозиції щодо перейменування топонімів третьої черги
Провулок Бєлінського. Фото: Суспільне Полтава

Варіанти нових назв, зокрема, і для провулка Бєлінського, почали розглядати 30 травня під час засідання робочої групи з питань перейменування. Цей топонім полтавці запропонували назвати на честь полковника армії УНР Лазуренка, графіка Володимира Павлюченка, правозахисника Петра Григоренка, письменника Майка Йогансена.

"Найбільш активна і цікавість населення до перейменування саме по третій черзі. Сьогодні ми отримали на ці 65 назв 5 тисяч пропозицій. Ті, що у нас без обґрунтування, ми їх автоматично знімаємо, ті, що з обґрунтуванням, – ми їх розглядаємо, і тільки по 5 (варіантів – ред.) на кожну вулицю виносимо на голосування. Сьогодні – сім, на наступне засідання, думаю, будемо намагатися більше розглянути. Щоб десь два-три засідання, і ми пройшли цей шлях", — каже голова робочої групи з питань перейменування Валерій Пархоменко.

Вулиця Ціолковського також належить до третьої черги перейменування. На ній живе Микола Лебеденко. Сам процес перейменування чоловік підтримує, але не цього топоніма.

"Мені цікаво завжди було: чому Ціолковський? Зробив для розвитку Космосу всесвітній внесок. Я не бачу в цьому такого жорсткого підтексту. Кірова, Ватутіна, Зигіна. Бойові генерали, – це таке діло. А Ціолковського... Треба вже потроху відношення відбудовувати. Національне поняття, пам’ять, розуміння", — говорить житель Полтави Микола Лебеденко.

У Полтаві почали розглядати пропозиції щодо перейменування топонімів третьої черги
У Полтаві почали розглядати пропозиції щодо перейменування топонімів третьої черги. Фото: Суспільне Полтава

"Якщо держава прийняла закон, значить, так має бути. Ціолковський – вчений був. Якщо він підпадає під ті ознаки перейменування – значить, треба перейменовувати. Доцільність прийняття закону не стоїть тепер на часі, якщо його прийняли. Якщо це політика держави – я її підтримую. А чи є в ній смисл – питання відкрите", — каже житель Полтави Андрій Скрипник.

Після завершення розгляду пропозицій їх виноситимуть на голосування, каже Валерій Пархоменко.

"Два тижні на голосування, потім – результати голосування і на затвердження сесії. Закон, який вступить в дію з 20 липня. Якщо до цього часу не будуть перейменовані вулиці, то його має можливість міський голова або секретар міської ради своїм розпорядженням перейменувати вулиці. Якщо цього не відбудеться, голова військової адміністрації має своїм розпорядженням одноосібно також провести це перейменування", — каже голова робочої групи з питань перейменування Валерій Пархоменко.

Свої пропозиції до назв топонімів третьої черги люди подавали від 17 квітня до 1 травня.

На початок