У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги
фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді змінили назву для семи сотеньвулиць і провулків. Це ті, які належать до першої черги перейменування. Таке рішення 10 березня ухвалили під час сесії міської ради, про це стало відомо із відеотрансляції. Рішення підтримали 32 із 38 присутніх депутатів

Уютна – одна з вулиць у Полтаві, для якої 10 березня затвердили нову назву – Затишна. Це зробили у рамках перейменування топонімів першої черги у громаді.

"Я думаю, зараз воно не потрібно, тому що воно не викликає ніяких суперечок, непорозумінь. Всі звикли до цих назв", - каже полтавка Наталія Бобровська.

Нові назви затвердили 10 березня під час сесії міськради, яка була у форматі відеоконференції. Рішення підтримали 32 депутати із 38 присутніх.

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги
Перейменування топонімів першої черги. фото: Суспільне Полтава

Змінили 71 топонім, які містили орфографічні помилки, русизми або були названі на честь топонімів із країн-учасниць Організації договору про колективну безпеку, зокрема, Росії чи Білорусі.

"Ці всі варіанти назв міська рада лише затверджувала, напрацьовувала пропозиції топонімічна комісія, куди входять краєзнавці, історики, архітектори. З моменту підписання рішення ради, на яке має п’ять днів секретар міської ради – виконуючий обов’язків міського голови, і далі рішення вступає в законну силу", - каже депутатка міської ради Юлія Городчаніна.

"Правильно зробили (проголосувавши за перейменування – ред.). З цим радянським минулим пора закінчувати. В інших містах вже давно повикидали це все", - говорить полтавець Анатолій Іванов.

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги
Одна з перейменованих вулиць. Нечуя Левицього. Суспільне Полтава

Згідно з проєктом рішення, назви вулиць Опитна та Уютна переклалиукраїнською – Дослідна та Затишна. Провулок Бумажний буде називатися Полтавський Яр, а Московський стане Підмонастирським. Назву вулиці Нечуй-Левицького упорядкують згідно з правописом – Івана Нечуя-Левицького.

"У нас є, куди гроші дівати в країні. І в Полтаві також", - каже полтавка Раїса Рідкобород.

Грошей на процес перейменування із бюджету громади не витрачають, а таблички на будівлях будуть змінювати поступово, каже Юлія Городчаніна.

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги
Будинок на вулиці Затишна (стара назва Уютна). Суспільне Полтава

"З часом будуть замінюватися таблички адресні, але це не прямо із завтрашнього дня. Під це так само треба додатково виділяти фінансування. І коли люди хвилюються, що треба змінювати документи або ще щось на паво власності, прописку, все інше – тут не треба хвилюватися. Не треба це робити завтра чи через п’ять днів, Це відбудеться автоматично, коли ви будете здійснювати будь-які дії із вашою власністю – продавати, перереєстровувати", - пояснює депутатка міської ради Юлія Городчаніна.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не могли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте також

Перейменування та демонтаж: що відомо про деколонізацію на Полтавщині за рік повномасштабної війни

На початок