У Полтавській громаді розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги

У Полтавській громаді розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги

У Полтавській громаді розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги
Фото: Суспільне Полтава

Під час другого етапу перейменування вулиць у Полтавській громаді мають змінити назви більше сотні топонімів. Пропозиції щодо нових найменувань можна подавати протягом двох тижнів. Про це Суспільному повідомила секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць громади Тетяна Татаріна.

Вулиця Лідова одна із понад сотні, яка увійшла до другого етапу перейменування топонімів у Полтавській громаді. Це ті, що названі на честь російських чи радянських військових діячів, героїв минулих війн, політиків та подій. Це, зокрема, Ляхова, Ватутіна, Анатолія Кукоби. Пропозиції щодо нових назв приймають від 12 грудня.

" Є три варіації подання пропозицій. Перша найпростіша і найдоступніша, це заповнення онлайн форми Google, де можна внести свої пропозиції, додавши до них обґрунтування. Другий варіант – можна надіслати свою пропозицію на електронну пошту «Інституту розвитку міста». І третій – подати в письмовому вигляді на нашу адресу – це вулиця Небесної Сотні 1/23", — каже секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської громади Тетяна Татаріна.

У Полтавській громаді розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги
У Полтавській громаді розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги. Фото: Суспільне Полтава

За словами секретарки робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської громади Тетяни Татаріної, усього під час другого етапу планують перейменувати 102 вулиці, бульвари та провулки. Подавати пропозиції щодо зміни назв можуть усі, хто має приналежність до Полтавської громади. Ініціативи прийматимуть протягом двох тижнів – до 26 грудня включно.

"Сама я не пропоную нічого, але в опитуваннях беру участь. Я думаю, що до цього треба серйозно підходити. В нас багато своїх діячів полтавських, всеукраїнських. Думаю, що потрібно проаналізувати, хто більше відповідає. А зараз я не проти щодо назв, які не відповідають політичним діячам, наприклад, гарним якимсь – Барвінкова, Квіткова, Садова", — говорить жителька Полтавської громади Леся Марченко.

Після завершення подачі пропозицій, їх розгляне робоча група з перейменування.

У Полтавській громаді розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги
Розпочали прийом пропозицій щодо перейменування вулиць другої черги. Фото: Суспільне Полтава

Подати пропозицію щодо перейменування можна трьома способами:

  • заповнити Google-форму;
  • надіслати письмово за адресою: 36000, місто Полтава, вулиця Небесної Сотні, 1/23, комунальна організація "Інститут розвитку міста" Полтавської міської ради;
  • листом на електронну пошту "Інституту розвитку міста" – [email protected].

Подану пропозицію слід обґрунтовувати. Також можна запропонувати залишити назву без змін.

"Голосування по другій черзі вже буде після Нового року. Оскільки подання завершується новорічними святами, необхідно буде час на проведення засідання, аналіз детальний, а потім підготовку до винесення на голосування", — каже секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської громади Тетяна Татаріна.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від 3 червня. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • Від 2 грудня розпочалося голосування щодо перейменування вулиць першої черги. Зробити це можна на платформі «E-dem» до 15 грудня включно.
  • Голосувати можуть усі зареєстровані у громаді, кому виповнилося 14 років, говорить секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць міськради Тетяна Татаріна.
  • Усього у громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць.
На початок