Українські військові розказали подробиці операції по звільненню Макарівки на Донеччині

Українські військові розказали подробиці операції по звільненню Макарівки на Донеччині

Українські військові розказали подробиці операції по звільненню Макарівки на Донеччині
Українські військові у звільненій Макарівці на Донеччині. Фото: скрін з відео 35 окремої бригади морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського

Макарівку поблизу Великої Новосілки українські військові звільнили 11 червня. Першими у звільнене село зайшли військовослужбовці 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського.

Морпіхи оприлюднили відео боїв за звільнене село Волноваського району.

"Вони (окупанти — ред.) відразу почали відступати, по правому краю села почали просто відступати через поле. Поки ми займалися кожним будинком, бо треба зачистити кожен будинок, кожен підвал. Але не всі змогли втекти, частина залишилась у нас в тилу", — розказав український морпіх з позивним "Берлін".

Як розказав "Берлін", частину особового складу росіян знищили, частину взяли в полон, ще частина втекла.

Після того, як у Макарівку зайшли українські військові, армія РФ почала обстрілювати село з артилерії, авіації, використовували ТОС "Солнцепек".

Зараз у звільненому селі проводять стабілізаційні заходи.

Що відомо про звільнення населених пунктів поблизу Великої Новосілки

Українські військові звільнили село Сторожеве поблизу Великої Новосілки у Волноваському районі Донецької області. Про це 12 червня повідомила 35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського.

11 червня 68-ма окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша повідомила, що разом із Силами оборони України звільнила селище Благодатне у Донецькій області. Пізніше цю інформацію підтвердили у Сухопутних військах, а речник сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень розказав, що під час звільнення Благодатного, українські бійці взяли шістьох полонених.

Пресслужба 7-го батальйону "Арей" Української добровольчої армії 129-ї ОБР Територіальної оборони ЗСУ повідомила, що бійці 10 червня звільнили село Нескучне Великоновосілківської селищної громади на Донеччині.

Ввечері 11 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр, повідомила, що Сили оборони деокупували село Макарівка, що в кілометрі від Благодатного та за три від Нескучного.

Зі звільнених сіл Волноваського району 12 червня евакуювали 11 людей. У Благодатному, Нескучному та Строжевому зруйновані на 75% житлових будинків.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок