Стан морської води в Одесі моніторитимуть після підриву Каховської ГЕС

Стан морської води в Одесі моніторитимуть після підриву Каховської ГЕС

Ексклюзивно
Стан морської води в Одесі моніторитимуть після підриву Каховської ГЕС
Чорне море. Фото: Суспільне Одеса

Підрив Каховської ГЕС матиме вплив на екосистему Чорного моря. Для відстеження наслідків в Одесі моніторитимуть солоність моря.

Чим небезпечний витік прісної води та що він може спричинити Суспільному розповіла директорка Інституту морської біології Галина Мінчева.

За словами експертки, фахівці будуть працювати у певних пунктах, де відстежуватимуть зміни та солоність Чорного моря. Підрив Каховської ГЕС матиме "відчутні наслідки" для морської екосистеми через підвищення температури повітря влітку. Однак вплив буде помітний не раніше ніж за тиждень.

"Зараз відбуваються лише гідрологічні процеси. Біологічні розпочнуться пізніше. Ми зараз організовуємося для того, що відстежувати інформацію. Ну і приблизно, теоретично уявляємо, які можуть бути наслідки після такої ситуації", — пояснила Галина Мінчева.

Як стверджує директорка, найбільша загроза для екосистеми Чорного моря полягає в виході великої кількості не лише прісної води з органічною речовиною, а й ще й забрудненням, яке могло бути в залишках. Якщо відбудеться різке підвищення температури, то поєднання морської води разом з прісною, яка матиме концентрацію органічних та забруднюючих речовин, і може спричинити цвітіння, евтрофування води у прибережних зонах.

"Ми будемо отримувати воду з Дніпробугу, це будуть охоплені Фонтанка та одеське узбережжя. Залежно від напрямку вітру північно-західна частина Чорного моря переважний вплив має стік Дунаю, зрозуміло та інші об’єми. Ця частина узбережжя від Фонтанки вона знаходиться під впливом Дніпробузького басейну. Це будуть дивитися гідрологи, який стік дійде, де він осяде", — зазначила фахівчиня.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

  • Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС.
  • Підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької електростанції, проте наразі ситуація контрольована, повідомили в Енергоатомі. Вода з Каховського водосховища необхідна для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений достатньо для потреб станції.
  • Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню — Украгідроенерго.
  • Через підрив Каховська ГЕС зруйнована частково, під найбільшою загрозою наразі перебуває лівий берег Дніпра, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок