Перейти до основного змісту
Гуменюк розповіла, чому росіяни підірвали Каховську ГЕС

Гуменюк розповіла, чому росіяни підірвали Каховську ГЕС

Гуменюк розповіла, чому росіяни підірвали Каховську ГЕС
Каховська ГЕС. Херсонщина, Каховська ГЕС. Фото: УНІАН

Росіяни намагаються створити техногенну катастрофу, аби вплинути на рух Сил оборони в регіоні. Про це 6 червня під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

"Цей інцидент — це реагування ворога на дії Сил оборони. Втомившись очікувати контрнаступу, у них не витримали нерви вочевидь, і вони завдали того техногенного удару, який, в принципі, був заготовлений вже досить давно. ... Це істеричний прояв реагування, оскільки вони усвідомлювали, що рух Сил оборони все одно відбудеться і в такий спосіб намагалися вплинути на Сили оборони для того, щоб не відбулося те форсування Дніпра, якого вони побоювалися, й висадка на лівий берег", — зазначила очільниця пресцентру.

Як пояснила Наталя Гуменюк, зруйнована не вся дамба, а певна її частина, бо технологічно вона будувалася так, щоб витримати ядерний удар. Також вона додала, що наразі точний час підриву назвати важко, бо встановлюються всі обставини події. Очільниця пресцентру повідомила, що СБУ порушила кримінальне провадження щодо події, яке надасть правову оцінку.

"Те, що сила вибуху стала неконтрольованою цілком імовірно припустити, оскільки й сама конструкція дамби мала певні зміни через нещодавнє водопілля, через те, що вона була технологічно пошкоджена і до цього. І ті спроби спуску води, які застосовувались росіянами напередодні, вони також вплинули на міцність конструкції. Тому, відповідно, і вибухова хвиля могла бути більш потужною, ніж вони розраховували", — додала Наталя Гуменюк.

Також вона порекомендувала людям, які опинилися під загрозою затоплення на тимчасово окупованих територіях, евакуюватися в глибину цих регіонів, адже росіяни навряд дозволять перебратися на підконтрольну Україні територію:

"Не думаю, що окупанти будуть спокійно спостерігати, як мирні мешканці будуть евакуюватися з лівого берега на правий, тому не раджу ризикувати таким способом".

Прокоментувала Наталя Гуменюк також і ймовірне підвищення мінної небезпеки через затоплення територій:

"Треба усвідомлювати, що мінна небезпека буде вкрай високою, тому зона узбережжя і правого, зокрема, закрита для відвідування, оскільки підйом води провокує прибуття мін з лівого берега. Крім того, ні для кого не секрет, що остерігаючись висадок диверсійних груп, з нашого боку теж відбувалися мінування і такий підйом води може спровокувати підвищення мінної небезпеки навіть і власними мінами".

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

  • Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС.
  • Станом на восьму ранку вода вже пройшла половину шляху. Критично високий рівень очікувався близько 11 години. У Херсоні частково підтоплюється мікрорайон Корабел. У місті немає критичної ситуації, заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини" голова Херсонської облради Самойленко.
  • Підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької електростанції, проте наразі ситуація контрольована, повідомили в Енергоатомі. Вода з Каховського водосховища необхідна для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений достатньо для потреб станції.
  • Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню — Украгідроенерго.
  • Через підрив Каховська ГЕС зруйнована частково, під найбільшою загрозою наразі перебуває лівий берег Дніпра, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції

На початок