У кропивницькому храмі розпочалося перше богослужіння у складі ПЦУ

У кропивницькому храмі розпочалося перше богослужіння у складі ПЦУ

Оновлено
У кропивницькому храмі розпочалося перше богослужіння у складі ПЦУ
Храм Успіння Пресвятої Богородиці. Фото: Суспільне Кропивницький

О дев'ятій годині ранку у кропивницькому храмі Успіння Пресвятої Богородиці розпочалося перше богослужіння у складі Православної Церкви України. Про це повідомляє з місця події журналістка Суспільного Антоніна Крейтор.

За її інформацією, кропивничани йшли до церкви з квітами. Після богослужіння в день Трійці до людей звернувся Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

"Я сьогодні з трепетом заходив у цей храм, бо це знакова подія як для нашої Кропивницької єпархії, так і для України і міста Кропивницький. Тепер маємо ще одне місце, дім божий, де ми, християни, православні українці можемо зібратися для молитви, щоб підтримати і розрадити одне одного. Збираємося у такому місці сили, де ми просимо, щоб господь нас укріпив, не дав нам впасти у відчай, бачучи страшні випробування і виклики, які у нас є. Що він дав нам впевненість і надію на краще майбутнє, а головне – навчив нас любити".

У Кропивницькому храмі розпочалося перше богослужіння у складі ПЦУ
Храм Успіння Пресвятої Богородиці, який перейшов до ПЦУ. Фото: Суспільне Кропивницький

Прийшли в храм родина Радковських. "Ми вперше сюди прийшли. Дуже вдячні, що ця церква перейшла до ПЦУ. Діти – хто на фронті, хто допомагає нашій армії, хтось допомагає нашим діткам. Дай Боже, щоб вся наша Україна була в добрі, щоб у таке велике свято до нас наблизився мир".

"Що таке Українська Православна Церква? Якщо ми відкриємо її статут, то там написано, що це самокерована частина Російської Православної Церкви. Їх немає у жодному диптиху – переліку канонічних помісних автокефальних церков. Натомість ПЦУ має дві дати свого народження та відродження, – говорить кропивницький історик Юрій Митрофаненко. – У 988 році вона з’явилась після Володимирового хрещення. І у 2019 році нам надали Томос і ПЦУ знову відродилась. Різниця дуже проста: ПЦУ – це українська церва, де моляться українською мовою за Україну. А УПЦ – це частина РПЦ".

На сесії 4 травня міські депутати ухвалили безкоштовну передачу нерухомого майна храму на вулиці Авіаційна громадською організацією, яка є його власником, у комунальну власність міської громади.

Храм рішенням сесії від 26 травня передали в оренду (за одну гривню на п’ять років – ред.) Православній церкві України.

Представники УПЦ перешкоджали опису майна, розповіла Суспільному начальниця міського управління комунальної власності Алла Паламаренко: "Під час опису майна ми зустріли представників УПЦ, які заважили нам це зробити, не давали замінити замки, сперечалися, хоча ми мали документи, які підтверджували законність наших дій. Зійшлися на тому, що вони заберуть свої речі – рухоме майно".

Прессекретар Кіровоградської єпархії УПЦ протодиякон Іоан Ганчин сказав, що священники і представники релігійної громади УПЦ забирали з території храму виключно власне майно і майно, яке належить релігійній громаді.

На початок