Прокуратура вимагає оголосити у міжнародний розшук депутата Київради Трубіцина

Прокуратура вимагає оголосити у міжнародний розшук депутата Київради Трубіцина

Прокуратура вимагає оголосити у міжнародний розшук депутата Київради Трубіцина
Владислав Трубіцин. Фото: Wikimedia Commons

Депутат Київради Владислав Трубіцин вдруге не прибув на засідання Вищого антикорупційного суду, який розглядає справу за обвинуваченням його в хабарництві. Прокурори подали клопотання про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук.

Про це повідомляють Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook і Центр протидії корупції у Telegram.

Як зазначили у САП, слідство встановило, що обвинувачений 13 травня виїхав з України. Нині його місцеперебування невідоме.

Прокурор також подав клопотання до ВАКС з вимогою стягнути в дохід держави понад 10 млн грн застави і взяття Трубіцина під варту щойно його затримають.

Як пояснили у САП, такі заходи необхідні для продовження розгляду справи про хабарництво в суді і винесення справедливого вироку.

У Центрі протидії корупції кажуть, що Трубіцина попереджали про судове засідання у ВАКС. Водночас у прокуратури є дані, що депутат Київради перетнув кордон у пункті пропуску "Рава-Руська" і він до цього часу не повернувся.

Також у ЦПД додали, що адвокати Владислава Трубіцина припинили його захист і прокурор просив призначити депутату адвоката з Центру безоплатної правової допомоги. ВАКС відклав засідання у справі Трубіцина до 5 червня.

Що відомо про кримінальне провадження щодо Трубіцина

На початку лютого 2022 року Національне антикорупційне бюро України викрило депутата Київради, представника партії "Слуга народу" Владислава Трубіцина в одержанні 1,26 млн грн хабаря за право на розміщення точок сезонної торгівлі в Києві.

Трубіцина та ще пʼятьох фігурантів звинувачують в організації корупційної схеми.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 11 лютого 2022 року обрав запобіжний захід депутату Київради Владиславу Трубіцину. Його взяли під варту з можливістю внесення застави.

16 лютого 2022 року за Трубіцина та ще трьох підозрюваних внесли заставу у майже 15 мільйонів гривень.

Наприкінці лютого минулого року депутат Київради Владислав Трубіцин призупинив своє членство у партії "Слуга народу" на період слідства.

У травні 2023 року у ВАКС мало відбутися чергове засідання за обвинуваченням депутата Київради Владислава Трубіцина та його спільників. Однак через неявку Трубіцина до зали суду засідання перенесли на 30 травня, повідомили у Центрі протидії корупції.

25 травня депутата Київради Владислава Трубіцина виключили з фракції "Слуга народу".

На початок