У Білорусі почали переміщувати ядерні боєприпаси в межах домовленостей з Путіним

У Білорусі почали переміщувати ядерні боєприпаси в межах домовленостей з Путіним

У Білорусі почали переміщувати ядерні боєприпаси в межах домовленостей з Путіним
Не визнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко під час Євразійського економічного форуму, 24 травня 2023 року, фото: AP

У Білорусі станом на 25 травня почали переміщувати ядерні боєприпаси у межах домовленостей з Росією про розміщення ядерної зброї на території Республіки.

Про це заявив не визнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко коли журналісти запитали його, що він обговорював напередодні з Путіним під час Євразійського економічного форуму, передає агенство БЕЛТА.

"Йшлося про те, що він мене поінформував, що він підписав указ про наші дії щодо розміщення ядерної зброї в Білорусі. Тобто йшлося про документ конкретний. Ухвалено рішення в розвиток того, що сказано було усно. Треба було підготувати там (у Білорусі. - ред.) і місця зберігання, та інше. Ми все це зробили. Тому почалося переміщення ядерних боєприпасів", — сказав Лукашенко.

Раніше сьогодні стало відомо, що міністри оборони Росії Сєргєй Шойгу та Білорусі Віктор Хрєнін підписали документи про розміщення російської нестратегічної ядерної зброї на території Білорусі.

Напередодні, 24 травня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко прибув із дводенним робочим візитом до Росії. Він зокрема взяв участь у Євразійському економічному форумі і поговорив з президентом Росії Володимиром Путіним.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

4 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія передала Білорусі ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди.

Вибір редакції

На початок