Білорусь готує майданчики для стратегічної ядерної зброї — міністр оборони країни

Білорусь готує майданчики для стратегічної ядерної зброї — міністр оборони країни

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін
Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Фото: AP

У Білорусі готують майданчики для стратегічної ядерної зброї. Про це повідомив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін під час спілкування з журналістами на одному з полігонів Збройних Сил країни. Водночас, за його словами, використання стратегічної ядерної зброї є малоймовірним.

За словами Хреніна, у Білорусі підготовлена техніка, літаки, які можуть нести ядерні боєприпаси, країна отримали сучасний комплекс "Іскандер", який також здатний застосовувати ракети з ядерними боєголовками. Наступного тижня завершиться підготовка відповідного підрозділу в Росії, і він повернеться до Білорусі.

"Якщо потрібно, у нас буде і стратегічна ядерна зброя. І ми вже займаємося підготовкою наявних у нас майданчиків. І якщо ворожа риторика продовжиться, це буде наступний крок. На силу ми будемо відповідати тільки силою. По-іншому на Заході не розуміють",  — заявив Хренін.

Хренін додав, що використання стратегічної  ядерної зброї є малоймовірним.

"Це фактор серйозного стратегічного стримування. Тактична ядерна зброя буде як ліки для тих хворих голів, які вважають, що з нами можна розмовляти з позиції сили", — заявив міністр.

4 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія передала Білорусі ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

Читайте також

"Ще один провокаційний крок": Кислиця про заяву РФ щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі

Росія не розміщатиме ядерну зброю на території Білорусі, адже цього не дозволить Китай — Данілов

Лукашенко пригрозив ядерною зброєю, закликав до миру між РФ та Україною та розповів про "інсайдерську інформацію"

Проти Білорусі запровадять ще більше санкцій у разі розміщення там ядерної зброї – Моравецький

Вибір редакції

На початок