Росія втрутиться, якщо у Білорусі розпочнеться переворот. Про це заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков, передають "РИА Новости". У Росії, за словами Пєскова, є “зобов'язання щодо забезпечення безпеки Білорусі”.
"Ця сусідня держава є нашим партнером, союзником і братньою нам державою. Звісно, що Російська Федерація має зобов'язання щодо забезпечення безпеки Білорусі, що ми і будемо робити перед обличчям такої очевидної загрози", — заявив Пєсков, коментуючи інтерв’ю колишнього заступника міністра національної оборони Польщі генерала Вальдемара Скшипчака телеканалу Polsat, який не виключив збройного повстання у Білорусі.
Пєсков заявив, що сьогодні Польща — це недружня для Росії країна, чиє керівництво "перебуває в істериках русофобії" і начебто планує втручатися у ситуацію в Білорусі.
"І ми бачимо, що ця ось ворожа нам держава фактично відкрито говорить про свій намір втручатися безпосередньо, зокрема, силовими методами у внутрішні справи сусідньої держави", — заявив представник Кремля.
Раніше Скшипчак в інтерв'ю заявив, що якщо український контрнаступ буде успішним, то ті озброєні білоруси, які є частиною військового потенціалу української армії, не складуть зброю.
“Вони поїдуть до Білорусі. Я сподіваюся, що це викличе повстання в Білорусі, це те, чого боїться Лукашенко", — сказав Скшипчак.
“Давайте готуватися до повстання в Білорусі, тому що воно буде. Справа в тому, що ми не повинні проспати цей момент", — додав він.
За словами генерала, "якщо це повстання відбудеться, то обов'язково буде втеча білорусів до Польщі, і до цього треба бути готовим".
Він також зазначив, що у поляків є причини допомагати військовим, які повстануть проти Лукашенка, так само, як вони зараз допомагають українцям.
Що відомо участь Білорусі у війні РФ проти України
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.