Оган, який зайняв третє місце на виборах на посаду президента Туреччини, заявив, що у другому турі підтримає Ердогана

Оган, який зайняв третє місце на виборах на посаду президента Туреччини, заявив, що у другому турі підтримає Ердогана

Сінан Оган на пресконференції, 12 квітня 2023 рік
. Сінан Оган на пресконференції, 12 квітня 2023 рік. Фото: АР/Burhan Ozbilici

Кандидат на посаду президента Туреччини Сінан Оган, який за результатами першого туру посів третє місце, набравши 5,17% голосів, сказав, що у другому турі перегонів, які відбудуться 28 травня, підтримає чинного главу держави Реджепа Ердогана.

Про це він заявив на пресконференції, повідомляє Anadolu.

Він закликав своїх прихильників голосувати за Ердогана.

28 травня Туреччині відбудеться другий тур президентських виборів, оскільки у першому турі жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів для перемоги.

За результатами підрахунку 99,9% бюлетенів, чинний президент Реджеп Таїп Ердоган набрав 49,5% голосів, його головний суперник Кемаль Киличдароглу здобув 44,8% голосів. Третє місце посів Сінан Оган з 5,17% голосів.

Що відомо про вибори у Туреччині

У Туреччині 14 травня відбулось голосування на парламентських та президентських виборах. Виборчі дільниці зачинились о 17:00. Для участі в голосуванні були зареєстровані понад 64,1 мільйона людей, при цьому 1,76 мільйона проголосували за кордоном, 4,9 мільйона виборців голосували вперше, пише Anadolu.

Усього у країні було встановлено 191 885 урн для голосування. Кожен виборець проголосував двічі — за кандидата у президенти та за парламентарів. Парламент та президент обиратимуться на п'ятирічний термін.

У парламентських виборах взяли участь понад 30 політичних партій та понад 150 незалежних кандидатів у депутати. Серед політичних сил — п'ять багатопартійних блоків: Народний альянс, Альянс націй, Альянс предків, Альянс праці та свободи та Альянс Союзу соціалістичних сил.

На початок