У Туреччині відбудеться другий тур виборів президента

У Туреччині відбудеться другий тур виборів президента

Оновлено
Туреччина, вибори
. Підрахунок голосів на виборчій дільниці в Анкарі, Туреччина 14 травня 2023 р. Фото: Associated Press

У Туреччині відбудеться другий тур президентських виборів, оскільки у першому турі жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів для перемоги.

Про це повідомив Голова Вищої виборчої ради Туреччини Ахмет Єнер.

За його словами, другий тур президентських виборів у Туреччині відбудеться 28 травня після того, як жоден кандидат не набрав мінімальних 50%, необхідних для перемоги в першому турі.

Єнер також повідомив, що за результатами підрахунку 99,9% бюлетенів, чинний президент Реджеп Таїп Ердоган набрав 49,5% голосів, його головний суперник Кемаль Киличдароглу здобув 44,8% голосів. Третє місце посів Сінан Оган з 5,17% голосів.

Туреччина, вибори президента, перший тур
Результати голосування у першому турі виборів президента Туреччини. Інфографіка Суспільне

За турецьким законодавством, якщо жоден із кандидатів не набере 50% голосів, доля президентського крісла вирішуватиметься у другому турі.

Що відомо про вибори у Туреччині

У Туреччині 14 травня відбулось голосування на парламентських та президентських виборах. Виборчі дільниці зачинились о 17:00. Для участі в голосуванні були зареєстровані понад 64,1 мільйона людей, при цьому 1,76 мільйона проголосували за кордоном, 4,9 мільйона виборців голосували вперше, пише Anadolu.

Усього у країні було встановлено 191 885 урн для голосування. Кожен виборець проголосував двічі — за кандидата у президенти та за парламентарів. Парламент та президент обиратимуться на п'ятирічний термін.

У парламентських виборах взяли участь понад 30 політичних партій та понад 150 незалежних кандидатів у депутати. Серед політичних сил — п'ять багатопартійних блоків: Народний альянс, Альянс націй, Альянс предків, Альянс праці та свободи та Альянс Союзу соціалістичних сил.

На початок