Ілона Маска критикують за обмеження роботи Twitter у Туреччині під час виборів

Ілона Маска критикують за обмеження роботи Twitter у Туреччині під час виборів

Ілона Маска критикують за обмеження роботи Twitter у Туреччині під час виборів
. Ілон Маск. Фото: АР

Напередодні президентських виборів у Туреччині Twitter заблокував деякі дописи на території країні, що, на думку критиків, є капітуляцією перед закликом до цензури з боку турецького президента Реджепа Тайїпа Ердогана.

Про це пише Vanity Fair.

"У відповідь на судовий процес і для того, щоб Twitter залишався доступним для мешканців Туреччини, сьогодні ми вжили заходів щодо обмеження доступу до деякого контенту в Туреччині", — йдеться у дописі з акаунту Twitter із глобальних зв'язків з урядом, опублікованому вранці 13 травня.

В іншому твіті зазначалося, що контент з обмеженим доступом залишиться видимим для решти світу, пише видання.

Як зауважують автори публікації, за 20 років перебування на посаді президента Ердоган методично посилював свою владу, підриваючи ключові демократичні інституції. Відтак вибори значною мірою розглядаються як референдум про те, чи Туреччина продовжить свій шлях до одноосібного авторитарного правління.

"За день до вирішальних виборів у Туреччині Twitter, схоже, погоджується з вимогами автократичного правителя країни Ердогана і цензурує виступи на платформі. З огляду на повну відсутність прозорості у Twitter, важко уникнути висновку про те, що обіцянки Маска про свободу слова знову відпали", — написав у своєму блозі конгресмен від Каліфорнії Адам Шифф у відповідь на цю новину.

Твіттер не пояснив, які облікові записи він обмежив, але турецький новинний сайт Turkish Minute повідомив, що цензуровані акаунти включали курдського бізнесмена Мухаммеда Якута, який стверджував, що Ердоган і його союзники влаштували спробу державного перевороту у 2016 році, і журналіста Гювена, який повідомляє про корупцію у країні.

"Те, що Twitter поступився Тайїпу Ердогану, — це ганьба для демократії та свободи слова", — заявив Гювен в інтерв'ю виданню.

Водночас гендиректор Twitter Ілон Маск виступив на захист обмежень. 13 травня у відповідь на критичний твіт популярного автора Substack Метью Іглесіаса Маск написав: "У тебе мізки випали з голови, Іглесіасе? Вибір полягає в тому, щоб заблокувати Twitter повністю або обмежити доступ до деяких твітів. Чого ви хочете?".

На початок