В ОГПУ засудили видачу Росією ордеру на арешт прокурора МКС

В ОГПУ засудили видачу Росією ордеру на арешт прокурора МКС

Андрій Костін і Карім Хан
Генпрокурор Андрій Костін і прокурор МКС Карім Хан (праворуч) у Вишгороді Фото: Офіс Генерального прокурора

Офісі генпрокурора засудив видачу Росією ордеру на арешт прокурора Міжнародного Кримінального суду Каріма Хана.

Про це сказав генпрокурор Андрій Костін.

"Ми рішуче засуджуємо ордер Росії на арешт Каріма Хана — прокурора МКС. Дії РФ вкотре демонструють справжню — нецивілізовану природу кремлівського режиму, який відверто нехтує міжнародним порядком, заснованим на верховенстві права, та посягає на механізми міжнародного правосуддя", — написав він у Twitter.

За словами Костіна прояв такої аморальності разом із веденням агресивної війни та безперервним вчиненням найтяжчих міжнародних злочинів має закінчитися "відповідальністю як кремлівського режиму та його керівництва, так і окремих виконавців, причетних до скоєння міжнародних злочинів".

Генпрокурор зазначив, що МКС — це міжнародний механізм кримінального правосуддя, уповноважений розслідувати, обвинувачувати та судити осіб, обвинувачених у скоєнні найтяжчих міжнародних злочинів відповідно до Римського статуту.

"За 20 років існування він довів, що є ключовим інструментом у боротьбі з безкарністю, забезпеченні правосуддя для жертв та запобіганні майбутнім злочинам", — написав Костін.

21 травня Слідчий комітет Росії заочно висунув звинувачення та оголосив у розшук прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана та суддю МКС Сальваторе Розаріо, які видали ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та омбудсмана з прав дитини Марії Львової-Білової через незаконну депортацію українських дітей.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Вибір редакції

На початок