Росія оголосила в розшук прокурора МКС, який видав ордер на арешт Путіна

Росія оголосила в розшук прокурора МКС, який видав ордер на арешт Путіна

Росія оголосила в розшук прокурора МКС, який видав ордер на арешт Путіна
. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, фото: AP

Слідчий комітет Росії заочно висунув звинувачення та оголосив у розшук прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана та суддю МКС Сальваторе Розаріо, які видали ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та омбудсмана з прав дитини Марії Львової-Білової через незаконну депортацію українських дітей.

Про це повідомляється на Telegram-каналі Слідкому.

"Слідчим комітетом Росії триває розслідування кримінальної справи стосовно прокурора Міжнародного кримінального суду Хан Карім Асад Ахмад (Khan Karim Asad Ahmad), суддів Міжнародного кримінального суду Томоко Акане (Tomoko Akane), Розаріо Сальваторе Айтали (Rosario Salvatore Aitala) та Серхіо Херер Gerardo Ugalde (Godinez)", — йдеться у повідомленні.

Російська сторона вважає, що кримінальне переслідування щодо Путіна та Львової-Білової є свідомо незаконним через нібито відсутність підстав для їхнього притягнення до кримінальної відповідальності.

"Відповідно до Конвенції про запобігання та покарання злочинів проти осіб, які користуються міжнародним захистом від 14.12.1973, глави держав користуються абсолютним імунітетом від юрисдикції іноземних держав", — зазначається в дописі.

У Слідчому комітеті заявляють, що слідство зібрало достатні докази, на підставі яких винесена ухвала про заочне висунення звинувачення прокурору Каріму Хану та судді Сальваторе Розаріо. Російські силовики стверджують, що представники МКС намагаються притягнути до відповідальності невинних громадян РФ.

"Дії прокурора слідством кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 299, ч. 1 ст. 30, ч. 2 ст. 360 КК РФ (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з незаконним звинуваченням особи у скоєнні особливо тяжкого злочину, а також приготування до нападу на представника іноземної держави, що користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин)", — зазначається в дописі.

При цьому дії судді кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 301, ч. 1 ст. 30, ч. 2 ст. 360 КК РФ (заздалегідь незаконне взяття під варту, а також приготування до нападу на представника іноземної держави, що користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин).

Крім цього, прокурор та суддя МКС на підставі ухвали слідчого оголошені в розшук, додали в Слідкомі Росії.

Раніше, 20 березня, СК порушив кримінальну справу стосовно прокурора і суддів МКС, вважаючи, що їхні дії начебто мають “завідомо незаконний характер”. У СК заявляють, що нібито "немає підстав для притягнення до кримінальної відповідальності президента Росії і дитячого омбудсмена".

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

На початок