Попри близькість фронту батьки відмовляються вивезти дитину з Кераміка. Ситуація в Очеретинській громаді на Донеччині

Попри близькість фронту батьки відмовляються вивезти дитину з Кераміка. Ситуація в Очеретинській громаді на Донеччині

Попри близькість фронту батьки відмовляються вивезти дитину з Кераміка. Ситуація в Очеретинській громаді на Донеччині
Наслідки обстрілу Очеретиного у квітні 2022 року. Фото: Суспільне Донбас

Попри обстріли населених пунктів Очеретинської громади, в ній залишилось 2715 жителів серед них — 118 діти. До початку повномасштабного вторгнення у громаді проживали 24 тисячі жителів. Про це Суспільному Донбас повідомив голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Микола Коваленко.

"118 дітей проживають у тих населених пунктах громади, які знаходяться далі від бойових дій. З них 50 діти-переселенці, які виїхали з навколишніх громад, де точаться бої. Одна 14-річна дитина живе у Кераміку, цей пункт наближений до фронту. Її батьки відмовляються евакуюватись. На батьків складено протокол", — зазначив Микола Коваленко.

Гуманітарна допомога, медицина та магазини

За словами Миколи Коваленка, у громаду раз на два-три тижні завозять гуманітарну допомогу. Також працюють магазини.

"Троє лікарів працюють, вони працюють на місцях та їздять у віддалені населені пункти, в громаді діють дві амбулаторії та два ФАПи. Намагаємось через ФАПи завозити ліки, які потребують місцеві жителі. Також співпрацюємо з організацією "Лікарі без кордонів", — розповів голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації.

В Очеретинській громаді була одна аптека, вона наразі не працює.

Евакуація з Очеретинської громади

Начальник МВА розповів Суспільному, що за тиждень евакуювали 10 людей, з них двоє виїхали сьогодні з Кераміку та Новокалиновому. Евакуація здійснюється автобусами, які відвозять людей у Покровськ на потяг.

"Пункти на лінії бойових дій щоденно обстрілюють російські військові. Це Первомайське, Новокалинове, Північне та Бердичі. У Первомайському залишаються 50 людей, до повномасштабного вторгнення проживали 3000 тисячі жителів. Нетайлове — 116 людей. Кераміку близько — 20. Бердичі — 70. Пантелеймонівка та Олександропіль разом 12 жителів", — розповів Микола Коваленко.

За даними голови Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Миколи Коваленка, Очеретинська громада охоплює 37 населених пунктів, дев'ять з них окуповані. Більш ніж половина громади знаходиться близько до лінії бойових дій.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок