У Дніпрі переселенців виселяють з гуртожитку: в чому причина і яке житло пропонують

У Дніпрі переселенців виселяють з гуртожитку: в чому причина і яке житло пропонують

Житло для переселенців, Дніпро.
Жителі гуртожитку у Дніпрі, яким повідомили про необхідність виїхати. Фото: Суспільне Донбас

Один з гуртожитків Дніпровського національного університету планують реконструювати, і переселенців, що живуть там останній рік, попередили про виселення. Поки неофіційно. Після ремонту будівлі та кімнат тут планують створити нове житло для тих, хто виїхав з окупованого нині Маріуполя. Адже новим орендарем гуртожитку стане Маріупольська міська рада. Яку альтернативу запропонували людям і коли їм доведеться виїхати - розбиралось Суспільне.

Переселенець з окупованого Сєвєродонецька Олександр живе у гуртожитку №4 Дніпровського університету ім. Олеся Гончара майже рік.

Чоловік розповідає: посуд, техніку та меблі надали міжнародні благодійні організації.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Переселенець з Сєвєродонецька Олександр Синиця. Фото: Суспільне Донбас

"Вже організували побут, принесли меблі, коли приїхали ліжка, навіть, не було. У деяких сітки лежали на підлозі, й на сітках спали", — розповідає Олександр Синиця.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Кімната гуртожитку в якій проживає Олександр Синиця з матір'ю. Фото: Суспільне Донбас

Він показує душову кімнату, каже у інших гуртожитках такого немає.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Душова кімната у гуртожитку Дніпра. Фото: Суспільне Донбас

"Оце душова кабіна. В інших гуртожитках немає та кажуть, що виведений кран й той поліетиленом закривається. Наприклад, в гуртожитку навпроти", — додає чоловік.

Два тижні тому Олександр дізнався про майбутній ремонт у будівлі. Повідомив про це під час візиту — заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Переселенців попередили про виселення з гуртожитку у Дніпрі. Фото: Суспільне Донбас

"Чую крики на кухні, виходжу: там він розмовляв з моєю матір'ю. Сказав, що ми тут вас переселимо. Я кажу: "Як переселите, чого ви тут взагалі ходите?". Вони тут знімали цей гуртожиток, для того, щоб запустити цей проект, який там представлено на бігборді на цьому. Вони вже про все договорились без нас, без людей ніхто не попереджував", — розказує Олександр.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Переселенець Олександр Синиця. Фото: Суспільне Донбас

Будівля гуртожитка на балансі Державного університету імені Олеся Гончара. Згідно інформації на паспорті об’єкту, ремонт розпочнеться з 1 червня.

За словами жителів, адміністрація університету неофіційно запропонувала переїхати до інших гуртожитків освітнього закладу.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Паспорт об'єкта. Фото: Суспільне Донбас

"Неофіційно намагаються витурити людей, які тут проживають, я так розумію, на повних правах. Студенти й аспіранти проживають тут на повних правах, і переселенці в більшості. Їм нікуди йти. Пропонуюють переїхати до сьомого, до п'ятого гуртожитків. Умови там гірші, значно гірші й питання: чому неофіційно змушують? Це моральний тиск на людей. Виловлюють буквально по одному й тиснуть морально на людей: буквально морально змушують переїжджати в гірші умови", — розказує переселенка Анжела Латишова.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Переселенка Анжела Латишова. Фото: Суспільне Донбас

"Нас ніхто не попереджав, ніхто нікого не попереджував. Спочатку приїжджав мер, а до того приїжджали МОММіжнародна організація з міграції., збирав якихось будівельників, щоб показати об’єм робіт", — додає переселенець Олександр Синиця.

Попередили про переселення. У Дніпрі після ремонту гуртожитка заселять переселенців з Маріуполя
Попередили про виселення переселенців з гуртожитка у Дніпрі. Фото: Суспільне Донбас

Ректор університету Сергій Оковитий заперечує інформацію про переселення людей до 1 червня, оскільки офіційно договір на оренду гуртожитку не підписаний.

"Як тільки буде узгоджено договір оренди, будуть визначені терміни, під час яких ми будемо реалізовувати саме процес переселення. Такого що прямо зараз, сьогодні треба комусь переселятись, то так питання не стоїть", — пояснює ректор.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Ректор Державного університету імені Олеся Гончара — Сергій Оковитий. Фото: Суспільне Донбас

Майбутній орендар приміщення — Маріупольська міська рада. Гроші на ремонт гуртожитку надала Міжнародна організація з міграції.

Згідно із проєктом, новий прихисток отримають близько трьох сотень маріупольчан.

Схожий проєкт вже реалізовано. 27 квітня цього року, нове житло отримали тридцять п'ять сімей, які переїхали через окупацію Маріуполя до Дніпра.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Голова Маріупольської міської ради Вадим Бойченко. Фото: Суспільне Донбас

"Угоду, яку ми підписали з ректорами шановних ВУЗів, які дали цю можливість, треба розуміти, що це занедбані були будівлі, які сьогодні ви побачите, як вони трансформуються в якісне, сучасне житло з 100-відсотковим оснащенням. Люди заходять й живуть в цьому вже створеному для них житлі. Я знаю, що там є мешканці з іншого міста. Питання — що з ними буде — ставте ректору. Нам запропонували, тобто запропонував МОМ цей об'єкт, який взяв його до реконструкції. Все, що можу вам сказати", — заявляє голова Маріупольської міської ради Вадим Бойченко.

Уточнено 18 травня.

У пресслужбі Маріупольскої міської ради уточнили, що будівлі для проєкту пропонувала не Міжнародна організація з міграці, процедура вибору об'єктів були наступною:

"Коли ми отримали підтвердження щодо підтримки від МОМ у ремонті існуючих гуртожитків під соціальне житло для маріупольців, то запропонували декілька варіантів будівель у Дніпрі, які могли би бути відремонтовані в межах проєкту. Виходячи суто з технічних характеристик будівель обрали два варіанта, які найбільш відповідали вимогам. Ідея переоблаштування гуртожитків знайшла підтримку у ректорів. Після чого були підписані відповідні меморандуми між вишами, МОМ та міськрадою. Зараз триває підготовка до початку ремонтів будівель задля створення соціального житла для маріупольців", — повідомили в пресслужбі Маріупольської міської ради.

Гуртожиток для переселенців у Дніпрі
Демонтаж паспорта об'єкта. Фото: Суспільне Донбас

Після того, як знімальна група Суспільного поїхала, з будівлі гуртожитку №4 демонтували паспорт об'єкту.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок