Комітет Палати представників США схвалив резолюцію щодо спецтрибуналу для РФ

Комітет Палати представників США схвалив резолюцію щодо спецтрибуналу для РФ

Конгрес США
Конгрес США. Фото: Associated Press

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США проголосував за резолюцію із закликом до президента США підтримати створення спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України.

Резолюція опублікована на сайті Конгресу США.

Презентуючи резолюцію перед членами комітету, один із її авторів конгресмен-демократ Білл Кітінг зазначив, що вона є одним із документів, які мають вирішальне значення як для внутрішніх, так і для міжнародних зусиль щодо притягнення влади РФ до відповідальності за порушення прав людини.

"Я вніс на розгляд Конгресу резолюцію H.Res.81, яка, на мою думку, є важливою для того, щоби притягти Росію до відповідальності за її наміри в цій незаконній війні", — сказав перед голосуванням у комітеті Білл Кітінг.

Голова Комітету Палати представників із закордонних справ конгресмен-республіканець Майкл Маккол перед голосуванням також висловився на підтримку цієї ініціативи. Він додав, що перед ухваленням резолюції конгресмени мали змогу заслухати генпрокурора України Андрія Костіна.

"Ми чули від генпрокурора України про жахливі звірства. Мені довелося побувати з ним у Бучі та побачити місця масових поховань і розстріляних у потилицю дітей", — сказав Маккол.

У резолюції конгресмени наголошують на порушенні РФ статей Статуту ООН та наголошують, що "безпрецедентне повномасштабне вторгнення Росії в Україну досягло критичної точки, що вимагає негайних і рішучих дій з боку міжнародної спільноти".

Згідно з резолюцією:

  • палата представників засуджує повномасштабне вторгнення РФ в Україну;
  • підтримує народ України в його боротьбі за свободу, незалежність і демократію;
  • підкреслює суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
  • вважає, що існують вагомі докази того, що окремі лідери РФ є винними у вчиненні злочину агресії проти України;
  • визнає необхідність створення спецтрибуналу у справі про злочин агресії проти України;
  • визначає угоду між Україною та ООН після позитивного голосування Генасамблеї ООН як один із варіантів створення такого міжнародного трибуналу;
  • закликає президента США вжити всіх можливих заходів для підтримки створення спецтрибуналу для злочинів агресії проти України.

Резолюція H.Res.81 була внесена на розгляд Палати представників Конгресу США 31 січня 2023 року конгресменом-демократом Біллом Кітінгом за співавторства 25 законодавців.

Що відомо про кількість воєнних злочинів РФ в Україні

Проєкт Gulagu.net 17 квітня опублікував відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні екскомандирів підрозділів ПВК "Вагнер" Азамата Улдарова та Олексія Савічєва, помилуваних Путіним і завербованих у рамках реалізації програми Пригожина, відомої як "Проект "К".

Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими й "500-ми" (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.

Глава офісу президента Андрій Єрмак відреагував на зізнання "вагнерівців". Він зазначив, що їхні слова проливають світло на злочини російської армії в Україні і закликав світ "не боятися Росію, а бити жорстко".

Генпрокурор України Андрій Костін під час слухань у Конгресі США заявив, що Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами та їхніми "проксі", і ця кількість зростає, особливо після звільнення тимчасово окупованих територій.

Слідчі Національної поліції України від початку повномасштабної війни станом на 1 травня відкрили 74,4 тисячі кримінальних проваджень щодо злочинів російських військ та їхніх пособників.

Вибір редакції

На початок