Слідчий комітет РФ планує оголосити в розшук суддів МКС, які видали ордер на арешт Путіна

Слідчий комітет РФ планує оголосити в розшук суддів МКС, які видали ордер на арешт Путіна

Президент Росії Володимир Путін
. Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером так званої "ЛНР" Леонідом Пасічником, 6 квітня 2023 року, фото: AP

Слідчий комітет РФ готується оголосити в розшук суддів Міжнародного кримінального суду (МКС), які видали ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Про це повідомив керівник СК Олександр Бастрикін у четвер, 11 травня, передає російське інформагентство ТАСС.

"Прокурора суду, голів і трьох суддів, які активно впливали на ухвалення цього рішення, ми скоро оголосимо в розшук", — сказав Бастрикін.

Раніше, 20 березня, СК порушив кримінальну справу стосовно прокурора і суддів МКС, вважаючи, що їхні дії начебто мають “завідомо незаконний характер”. У СК заявляють, що нібито "немає підстав для притягнення до кримінальної відповідальності президента Росії і дитячого омбудсмена".

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

На початок