Україна передала МКЧХ імена 19 тисяч викрадених РФ українських дітей — Мезенцева

Україна передала МКЧХ імена 19 тисяч викрадених РФ українських дітей — Мезенцева

Важливо
Будівля місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні
. Будівля, де розташована місія Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні, фото: УНІАН

Україна передала Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ) список з іменами 19 тисяч викрадених Росією українських дітей. Про це голова делегації Верховної ради в Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева повідомила в ефірі Радіо Свобода.

“Ми говоримо про нещодавнє оновлення файлу про українських дітей, нами отримано більше ніж 19 тисяч заявок, поданих українськими правозахисниками і органами влади, які працюють по цьому питанню. Міжнародний комітет Червоного Хреста має чи не прямі повноваження для того, щоб відвідати дітей. Ми дуже чекаємо на їхній візит до Росії та інших держав”, — сказала Мезенцева.

За її словами, представники комітету можуть відвідати дітей у російських таборах, прийомних родинах й інших місцях незаконного перебування. Однак коли це буде — невідомо.

Напередодні, 27 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації. Також ПАРЄ закликала Міжнародний кримінальний суд (МКС) розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Дніпру та Умані, ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей. 429 день війни. Онлайн

Росія вивезла зі сходу України понад 100 тисяч дітей нібито на "лікування" — Центр національного спротиву

На початок