Перейти до основного змісту
Сторони конфлікту в Судані мають забезпечити цивільним безпечний вихід із зони боїв — ООН

Сторони конфлікту в Судані мають забезпечити цивільним безпечний вихід із зони боїв — ООН

Хартум, Судан
. Хартум, Судан, 19 квітня 2023 рік. Фото: АР/Marwan Ali

Ситуація, яка склалася в Судані є катастрофічною, заявив заступник генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс. Він закликав сторони конфлікту захистити цивільних осіб і забезпечити їм проїзд з місць, де ведуться бойові дії.

Про це Мартін Гріффітс написав у Twitter.

"Сьогодні я в Найробі, щоб зустрітися з кенійськими та іншими лідерами щодо ситуації в Судані. Ситуація, яка там складається з 15 квітня, є катастрофічною. Нам потрібно знайти способи доставки допомоги в країну та розподілити її між тими, хто її потребує", — йдеться в дописі заступника генсека ООН.

Мартін Гріффітс також закликав сторони конфлікту про необхідність забезпечення безперешкодного виходу цивільних із районів, де ведуться бої.

"Моє послання сторонам однозначне: захистіть цивільних осіб та цивільну інфраструктуру. Забезпечте безпечний проїзд для цивільних осіб, які тікають із районів бойових дій. Поважайте гуманітарних працівників і активи. Сприяйте операціям з надання допомоги. Поважайте медичний персонал, транспорт та послуги", — написав Гріффітс.

Що відомо про ситуацію у Судані

У столиці Судану Хартум 15 квітня відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт.

Станом на 17 квітня щонайменше 97 людей загинули та ще сотні зазнали поранень під час зіткнень, що поширилися по всьому Судану.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що в деяких лікарнях закінчуються необхідні запаси для лікування поранених.

Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Судану, а тим, хто перебуває там, – уникати відвідування районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу, залишатися в місцях свого проживання.

У МЗС також повідомили, що в Судані перебувають 36 співробітників української авіакомпанії SkyUp. У відомстві запевнили, що українці знаходяться у відносно безпечному місці, і з ними є зв'язок.

У SkyUp зазначили, що їхні літаки перебувають в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. Від початку 2023 року вони виконували рейси до Каїра (Єгипет), Ер-Ріяда та Джидди (Саудівська Аравія).

18 квітня компанія Maxar опублікувала супутникові знімки, на яких видно пошкоджені літаки в аеропорту Судану. Серед згорілих літаків можна побачити й український Boeing 737 авіакомпанії SkyUp.

В той же день у пресслужбі авіакомпанії повідомили, що пілоти та співробітники авіакомпанії SkyUp, які перебувають у Судані знаходяться у "відносно безпечних місцях". Вони забезпечені водою та їжею. Наразі компанія спільно з посольством України у Єгипті, консульством у Судані та міністерством закордонних справ розробляють план евакуації співробітників SkyUp.

19 квітня військові Судану вдруге оголосили про припинення вогню, після провалу попередньої угоди про тимчасове перемир'я, щоб евакуювати цивільних осіб.

26 квітня у деяких регіонах Судану знову спалахнули бої, попри оголошене сторонами конфлікту припинення вогню на 72 години.

26 квітня повідомлялось, що з Судану вдалося евакуювати 91 громадянина України.

Читайте також

ООН попереджає про ризик гуманітарної кризи у Східній Африці

Під час заворушень у Судані на волю вийшли експосадовці, підозрювані у воєнних злочинах

У Судані в зоні конфлікту опинилась біолабораторія. ВООЗ попереджає про небезпеку

Топ дня

Вибір редакції

На початок