Супутник зафіксував, як виглядає згорілий український літак SkyUp у Судані

Супутник зафіксував, як виглядає згорілий український літак SkyUp у Судані

Супутник зафіксував, як виглядає згорілий український літак SkyUp у Судані
Пошкоджені літаки в аеропорту Хартума в Судані, де відбулася спроба держперевороту, 17 квітня 2023 року, фото: супутникові знімки Maxar

Компанія Maxar опублікувала супутникові знімки, на яких видно пошкоджені літаки в аеропорту Судану, де відбулась спроба держперевороту. Серед згорілих літаків можна побачити і український Boeing 737 авіакомпанії SkyUp.

Зазначається, що в аеропорту Хартума станом на 17 квітня було знищено щонайменше 14 літаків і ще багато пошкоджено.

За даними The New York Times, станом на ніч 18 квітня щонайменше 20 літаків було знищено або серйозно пошкоджено.

Як пише видання, серед знищених — літак українського лоукостера SkyUp, який "вже мав справу з перебоями" через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Супутникові знімки показали, що сходи все ще видно поруч зі згорілим фюзеляжем літака.

Що відомо про ситуацію у Судані

У столиці Судану Хартум 15 квітня відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт.

Станом на 17 квітня щонайменше 97 людей загинули та ще сотні зазнали поранень під час зіткнень, що поширилися по всьому Судану.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що в деяких лікарнях закінчуються необхідні запаси для лікування поранених.

Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Судану, а тим, хто перебуває там, – уникати відвідування районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу, залишатися в місцях свого проживання.

У МЗС також повідомили, що в Судані перебувають 36 співробітників української авіакомпанії SkyUp. У відомстві запевнили, що українці знаходяться у відносно безпечному місці, і з ними є зв'язок.

У SkyUp зазначили, що їхні літаки перебувають в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. Від початку 2023 року вони виконували рейси до Каїра (Єгипет), Ер-Ріяда та Джидди (Саудівська Аравія).

Вибір редакції

На початок