Папа Римський згадав Україну у своїй промові в Угорщині

Папа Римський згадав Україну у своїй промові в Угорщині

Папа Римський Франциск в Угорщині 28 квітня 2023 року
. Папу Римського Франциска вітають президентка Угорщини Каталін Новак і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на площі палацу "Шандор" в Будапешті, 28 квітня 2023 року. Понтифік перебуває в Угорщині з триденним пастирським візитом. Фото: AP

Папа Римський Франциск, який у п’ятницю, 28 квітня, прибув до Угорщини із триденним візитом, у своїй промові попередив про небезпеку зростання націоналізму в Європі. Також Понтифік заявив будапештському уряду, що прийняття мігрантів разом з рештою континенту було би справжньою ознакою християнства. Про це пише Reuters.

Франциск закликав повернутися до "європейської душі", про яку мріяли ті, хто заклав фундамент сучасної Європи після Другої світової війни. Папа заявив, що нації повинні "дивитися за межі національних кордонів".

У день, коли Росія вперше за майже два місяці знову завдала масштабного ракетного удару по Україні, Франциск знову закликав до припинення війни в Україні, закликаючи до "творчих зусиль заради миру", щоб заглушити "солістів війни".

“На цьому історичному етапі є багато небезпек; але хочу запитати, також маючи на думці багатостраждальну Україну, куди поділися креативні зусилля на користь миру? Де вони?” — цитують Папу Vatican News.

“У жорсткій промові до лідерів уряду, в тому числі до прем'єр-міністра Віктора Орбана, який мав низку сутичок з Європейським Союзом, Франциск також закликав відмовитися від "самореферентних форм популізму" і суто націоналістичних інтересів”, — інформує Reuters.

Напередодні, 27 квітня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту в Італію зустрівся з Папою Франциском, подарував йому фотоальбом про злочини РФ в Україні і закликав Ватикан долучитися до реалізації української "формули миру".

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

Папа Римський закликав молитися за українських дітей та мир в Україні

"Це глобально": Папа Римський не бачить швидкого кінця війни в Україні

Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

Символічні дії не наблизять завершення війни: угорський дипломат про ордер на арешт Путіна

На початок