Шмигаль закликав Папу долучитися до реалізації української "формули миру"

Шмигаль закликав Папу долучитися до реалізації української "формули миру"

Шмигаль, Папа Римський
. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Папа Римський Франциск. Фото: Пресслужба КМУ

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту в Італію зустрівся з Папою Франциском, подарував йому фотоальбом про злочини РФ в Україні і закликав Ватикан долучиться до реалізації української "формули миру".

"У Ватикані зустрівся з Його Святістю, Папою Франциском. Розповів, як українці щодня вимушені боротися за свої життя у війні, яку розв’язала Росія", — написав він у Телеграм.

Прем'єр наголосив, що Україна цінує зусилля Святого Престолу, спрямовані на завершення війни.вважає, що найкращий шлях до миру — це формула президента України Володимира Зеленського.

"Сподіваємось, Ватикан долучиться до її реалізації, зокрема до процесу повернення полонених і депортованих, відновлення справедливості та фіксації закінчення війни", — сказав Шмигаль.

Глава уряду передав Папі Франциску фотоальбом про злочини Росії в Бучі, Бородянці та інших містах України.

"Цей альбом наочно демонструє ненависть і жорстокість агресора, які він приніс на українські землі", — зазначив він.

Шмигаль подякував Папі за гуманітарну допомогу, а також за лікування у ватиканському госпіталі українських дітей, які постраждали від російської агресії.

"Запросив Папу Франциска в Україну. Будемо раді вітати понтифіка в ці нелегкі часи. Розраховуємо, що Святий Престол використає свій вплив, аби повернути мир на всі наші землі", — сказав прем'єр.

Папа Римський Франциск 28 квітня відвідає Угорщину, де зустрінеться з прем'єр-міністром Віктором Орбаном та обговорить з ним Україну.

Раніше Орбан заявив, що Ватикан та Угорщина є єдиними двома європейськими державами, які можна назвати "промирними" щодо України.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

Папа Римський закликав молитися за українських дітей та мир в Україні

"Це глобально": Папа Римський не бачить швидкого кінця війни в Україні

Угорщина не буде арештовувати Путіна на своїй території — глава адміністрації Орбана

Символічні дії не наблизять завершення війни: угорський дипломат про ордер на арешт Путіна

На початок