Україна не визнає примусової паспортизації мешканців тимчасово окупованих територій — Лубінець

Україна не визнає примусової паспортизації мешканців тимчасово окупованих територій — Лубінець

Дмитро Лубінець, омбудсман України
. Фото: УНІАН

Україна не визнає примусової паспортизації на тимчасово окупованих територіях і не визнає примусового автоматичного набуття українцями на цій території іншого громадянства. Це не є підставою для втрати громадянства України.

Так прокоментував уповноважений Верховної ради України з прав люди Дмитро Лубінець указ президента РФ Володимира Путіна яким визначається порядок проживання українців на так званих "нових територіях", які Росія анексувала у вересні минулого року.

"Мета указу Путіна одна – залякування та тиск на українське населення на тимчасово окупованих територіях з метою отримання ними документів російського зразка. Дії Кремля суперечать нормам міжнародного права та отримають належну оцінку в Міжнародному кримінальному суді", — заявив Дмитро Лубінець.

Дивіться також: Чи потрапить Путін у Гаагу? СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Омбудсман України закликав міжнародну спільноту засудити дії посадовців Кремля і вжити заходів для недопущення порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

Він також нагадав, що відповідно до Протоколу №4 до Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, "ніхто не може бути висланий з території держави, громадянином якого він є й жодному громадянинові не може бути заборонений в'їзд на територію своєї держави".

27 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, що затверджує особливості правового становища мешканців тимчасово окупованих регіонів ("ДНР", "ЛНР", частин Херсонської та Запорізької областей), які вирішили не вступати до громадянства РФ.

Згідно з указом, іноземцями вважатимуться громадяни, які проживали на територіях "нових регіонів" на день їхнього "прийняття" до складу Росії й заявили про бажання зберегти попереднє громадянство, а також ті, хто раніше проживав та виїхав до РФ, і які також заявили про бажання зберегти попереднє громадянство.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались, а 27 вересня завершились псевдореферендуми про приєднання до РФ.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також

"Росія досі не зрозуміла, що її жорстокість лише зміцнює рішучість України" — реакція світу на чергову атаку РФ

Столтенберг назвав умову для "змістовних переговорів" Україна та РФ

На окуповану територію Херсонщини приїжджав двійник Путіна — Буданов

На початок