Путін підписав указ щодо можливої депортації мешканців ТОТ без громадянства РФ

Путін підписав указ щодо можливої депортації мешканців ТОТ без громадянства РФ

Президент РФ Володимир Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023 р
. Президент РФ Володимир Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023 року. Фото: АР

Президент РФ Володимир Путін підписав указ, що затверджує особливості правового становища мешканців тимчасово окупованих регіонів ("ДНР", "ЛНР", частин Херсонської та Запорізької областей), які вирішили не вступати до громадянства РФ.

Згідно з указом, іноземцями вважатимуться громадяни, які проживали на територіях "нових регіонів" на день їхнього "прийняття" до складу Росії і заявили про бажання зберегти попереднє громадянство, а також ті, хто раніше проживав та виїхав до РФ, і які також заявили про бажання зберегти попереднє громадянство.

"Жителі нових територій, які не прийняли громадянство РФ і таким чином визнаються іноземцями, можуть бути видворені з Росії, якщо створюватимуть загрозу її національній безпеці. Зокрема, йдеться про людей, які виступають за насильницьку зміну основ конституційного ладу РФ, планують або фінансують теракти чи екстремістські злочини", — йдеться у документі.

Читайте також: Спроба анексії: Путін не відмовиться від пунктів пропуску з окупованими територіями — ISW

Серед іншого в документі йдеться про те, що стосовно осіб, які побажали зберегти колишнє громадянство, та осіб без громадянства, за винятком деяких випадків, не ухвалюватимуть рішень про депортацію, недозвол в'їзду і небажаність перебування в РФ.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вереснярозпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія обстріляла Миколаїв та Херсон. 428 день війни. Онлайн

РФ планує провести регіональні вибори на окупованих територіях 10 вересня — британська розвідка

На початок